Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Rio Grande W&SR

Řeka Rio Grande, španělsky pak Río Bravo del Norte, protéká jihozápadem Severní Ameriky a státy Texas, Nové Mexiko a Colorado. Její tok pokračuje dále do Mexika a celkově dosahuje délky 2880 km. Povodí této řeky má rozlohu 570 000 km2.

Rio Grande pramení v horách v San Juanu, které patří k horskému systému Skalistých hor. Protíná převážně suchou rovinatou krajinu a místy se klikatí úzkými kaňony. Ústí do Mexického zálivu. Nejvíce vody je v korytě řeky v období od září do listopadu, kdy také dochází k silným povodním. V létě je pak řeka na některých místech téměř vyschlá. NA řece bylo postaveno několik přehrad za účelem zavlažování krajiny a získávání vodní energie.

Na řece leží několik větších měst, jako Albuquerque, El Paso, Ciudad Juarez a Nuevo Laredo (Mexiko). Severní tok řeky Rio Grande je v oblasti Nového Mexika vyhlášen Národní památkovou oblastí, která ochraňuje pozůstatky pestré mozaiky kultur. V minulosti zde žily početné indiánské kmeny Pueblo, ale také potomci španělských kolonistů. Bílí osadníci se v této oblasti usadili kolem roku 1598.

V současné době je tato lokalita přitažlivá svými přírodními, kulturními, historickými i rekreačními zdroji, které jsou zde příjemně zkombinovány. Vznikla zde tak unikátní krajina, v níž jsou patrné pozůstatky lidské činnosti a života. Mísily se zde jazyky, kultury, lidové umění, zvyky i architektura bílých a indiánských obyvatel. Oblast je proto jedinečnou vzpomínkou na americkou koloniální historii.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko