Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kansas

V samotném srdci Ameriky se rozkládá federální stát Kansas, který ze severu hraničí se státem Nebraska, na jihu se státem Oklahoma, na východě se státem Missouri a na západě státem Colorado. Stejně daleko je to odtud k Atlantskému i Tichému oceánu. Název země je odvozen od indiánského slova „kansa“, což znamená „Lidé jižního větru“.

V roce 1803 bylo území Kansasu odkoupeno od Francie, stejně tak jako Louisiana. Roku 1821 se pak Kansas stal součástí státu Missouri, teprve roku 1854 se od Missouri oddělil a vytvořily se 2 samostatné státy Kansas a Nebraska.  Mnoho lidí, kteří tudy projížděli, si nakonec Kansas vybrali za svůj domov a usadili se zde. Hlavním lákadlem byla totiž zdejší úrodná půda, která zaručovala dostatek potravy. Dne 29. ledna 1861 se stal Kansas 35. státem Unie. Kansas se následně stal prvním státem, kde byla zavedena prohibice a tím pádem zakázána konzumace jakéhokoliv alkoholu.

Kansas je převážně rovinatou zemí, pouze na západě se zvedá pohoří s nejvyšší horou měřící 1231 metrů nad mořem. Státem protékají velké řeky, jako je třeba Kansas River, Republican River, Smoky Hill River, Arkansas River a Missouri. Najdete zde také krásná jezera Turtle Creek Reservoir, Cheney Reservoir nebo Waconda Lake.

Díky úrodné půdě se zde daří zemědělství, hlavně pěstování pšenice, sóji, obilnin a kukuřice. Významný je také chov prasat a dobytka. Důležitým odvětvím ekonomiky se stal rovněž letecký, chemický a potravinářský průmysl. Mezi hlavní průmyslové produkty patří dopravní a zemědělská zařízení, zpracování potravin, chemické produkty, stroje, těžba ropy a jiných surovin, textilní výroba.

Od roku 1864 je hlavním městem Kansasu Topeka, rozkládající se na březích řeky Kansas v okrese Shawnee Country. Dalšími většími městy jsou Wichita, Kansas City, Overland Park, Lawrence nebo Olathe.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko