Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Jižní Karolína

Na jihovýchodě USA se rozkládá federální stát Jižní Karolína, který hraniční s Georgií a Severní Karolínou. Východní pobřeží je omýváno Atlantským oceánem. Jižní Karolína se stala 23. května 1788 osmým státem Unie. Rozkládá se na ploše 82 965 km² a žije zde okolo 4 milionů obyvatel.

Roku 1670 byla nedaleko ústí řeky Ashley založena osada, jež byla pojmenována po anglickém králi Karlu II. - Charles Town. Až do roku 1729 byla Severní a Jižní Karolína jednou kolonií. Následně se zapojila do války za nezávislost a ještě v roce 1780 zde probíhalo mnoho krvavých bojů.

Většinu obyvatelstva tvoří běloši, zbytek jsou indiáni a černoši. Převážná část obyvatel je křesťanského vyznání, převažují protestanti a velké zastoupení mají také římští katolíci. Lidí bez vyznání je v zemi jen velmi malé procento.

Jižní Karolína je pobřežní stát s poměrně vyspělým zemědělstvím. Ve velkém se zde pěstuje bavlník, sója, tabák, kukuřice a obilniny. Lidé se věnují chovu skotu, drůbeže a rybolovu. Důležitým odvětvím ekonomiky státu je také textilní, chemický, oděvní, strojírenský, papírenský a potravinářský průmysl.

Krajina je převážně rovinatá s členitým pobřežím, kde se vytvářejí hluboké zálivy a písčité ostrovy. Na západě se zvedá Apalačské pohoří s nejvyšší horou Sassafras Mountain měřící 1083 metrů nad mořem.

Podnebí Jižní Karolíny je subtropické a vlhké. Jižní Karolínou protékají velké řeky, jako třeba Santee River, Edisto River a Savannah River. Rozkládají se tady také krásná jezera Lake Marion, Lake Moultrie, Lake Murray a Hartwell Lake.

Hlavním a zároveň největším městem je Columbia. Dalšími velkými městy jsou Charleston, North Charleston, Greenville, Rock Hill, Mount Pleasant, Spartanburg, Sumter a Hilton Head Island.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko