Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Florida

Stát Florida se rozkládá na stejnojmenném poloostrově na jihu Spojených států Amerických. Každoročně sem přijíždějí miliony turistů, aby si vychutnali tepla, sluníčka a mohli relaxovat na krásných písečných plážích. Florida sousedí se státy Georgia a Alabama. Břehy poloostrova jsou omývány Mexickým zálivem a vodami Atlantského oceánu. Pro floridskou krajinu jsou typické subtropické lesy a četná jezera, z nichž největší je Okeechobee. V jižní části Floridy se rozkládají bažinaté nížiny a pobřeží Atlantiku je lemováno zátokami a dlouhými písečnými plážemi.

Prvním Evropanem, který přistál se svou lodí u břehů Floridy, byl v roce 1513 Španěl Juan Ponce de León. Tento voják a cestovatel se sem původně vydal hledat pramen věčného mládí. S příchodem Španělů však nastalo dlouhé období útisku původního indiánského obyvatelstva, které skončilo až vyvražděním původního indiánského kmene Seminolů.

Jednotlivé španělské výpravy se zde začaly usazovat a vytvářely kolonie. Jednou z nejstarších kolonií se stal Saint Augustine, což je v dnešní době nejstarší město ve Spojených státech Amerických. O nadvládu nad územím Floridy vedli se Španěly spor Angličané i Francouzi. Vládu nad územím nakonec převzala Británie, ale roku 1781 byla Florida opět obsazena španělskými vojáky. PO četných bojích nakonec v roce 1819 podstoupilo Španělsko území Floridy Spojeným státům a ta se tak mohla stát 27. státem USA.

Po kubánské revoluci, která proběhla v roce 1959, zaznamenala Florida velký příliv kubánských uprchlíků, kteří se zde následně usadili. Hispánská populace dnes tvoří 15% floridského obyvatelstva. Během celého 20. století zde prudce stoupal počet obyvatel.

Hospodářství Floridy se řadí mezi nejsilnější v USA, velké příjmy plynou převážně z turistického ruchu. V zemědělství převažuje pěstování citrusů, zeleniny, arašídů, sóji a cukrové třtiny. Mezi nejdůležitější průmyslová odvětví řadíme výrobu elektroniky a raketové techniky. Významný je rovněž potravinářský, chemický, dřevozpracující a loďařský průmysl. Země je také největším světovým producentem fosfátů.

Hlavním městem Floridy je Tallahassee, kde najdeme řadu významných amerických univerzit, včetně Univerzity státu Florida. Tallahassee je také významným centrem obchodu, hospodářství a funguje zde i regionální letiště. Turisticky mnohem známější jsou však města jako Miami nebo Tampa, které se staly kulturními centry celosvětového významu.

Kromě krásných pláží jako v Miami Beach nebo Palm Beach jsou turisté na Floridu přitahováni hlavně bažinatou oblastí Everglades, kde můžete vidět živé krokodýly. Pro děti je zde na ploše 27 tisíc akrů připraveno množství atrakcí v zábavním komplexu Disney World. Mnoho turistů směřuje také ke kosmodromu v NASA Kennedy Space Center's na Cape Canaveral. Ke státu Florida náleží také skupinka vyhledávaných ostrovů pod názvem Florida Keys.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.

Na Floridu za aligátory, krásnou přírodou i zábavou

Na Floridu za aligátory, krásnou přírodou i zábavou

SOUTĚŽNÍ ČLÁNEK - Jeden náš poslanec kdysi komentoval nákup bytu bývalého premiéra v Miami slovy, že na Floridě je „jenom smrad, důchodci a krokodýli“. Vypadá to, že pan poslanec na Floridě nikdy nebyl. My jsme během naší cesty viděli nádherné přírodní scenérie, vyhlášené pláže i zábavní parky, odpalovací rampu pro raketoplány i nejjižnější místo spojených států. A skoro všude to vonělo …

celý článek

 

Podmořský svět ve floridském akváriu v Tampě

Podmořský svět ve floridském akváriu v Tampě

SOUTĚŽNÍ ČLÁNEK - Při naší dovolené na Floridě mě vedle Národního parku Everglades a města Miami nejvíce zaujalo podmořské akvárium v Tampě. Bez ploutví, brýlí a masky si tu každý může z blízka prohlédnout krásy podmořského světa. V obrovských akváriích zde mezi korály žijí žraloci, rejnoci, mořské želvy, murény, mořští koníci, medůzy a další mořští živočichové.

celý článek

 

Muzeum našlapaných aut na Floridě

Muzeum našlapaných aut na Floridě

Severozápadně od floridského města Fort Myers se v městečku Punta Gorda nachází unikátní muzeum – Muscle Car City – do češtiny snad přeložitelné jako Město našlapaných aut. Majitelem muzea i celé sbírky automobilů je jediný člověk, Rick Treworgy, který si v roce 1965 koupil svůj první Chevrolet a zároveň první exponát do kolekce dnes čítající přes 200 aut značek Chevrolet, Pontiac a Oldsmobile.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko