Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Delaware

Druhý nejmenší stát Unie, Delaware, je průmyslovým a hustě zalidněným státem. Členský stát USA leží ve východní části poloostrova Delmarva u pobřeží Atlantského oceánu. Sever Delaware tvoří část Atlantské megapolis - dlouhého pásu měst, který se táhne od Washingtonu k Bostonu. Leží na východním pobřeží USA.

Delaware je ze severu ohraničený státem Pennsylvania, z jihu a ze západu státem Maryland. Ze severovýchodu za Delaware River a Delaware Bay leží stát New Jersey. Na východě Delaware omývá Atlantský oceán. Většinu ve východní části území zaujímají nížiny, pobřeží je bažinaté a podnebí oceánské. Hlavním městem je Dover a největším Wilmington.

Indiáni, Holanďané, Británie – všichni si nárokovali právo na užívání tohoto kousku země. Dlouhé boje a krveprolití se ustálilo až v roce 1704, kdy Delaware získal svoji nynější podobu. Během války za nezávislost utrpěl Delaware značné škody z britské strany. Dne 7. prosince 1787 si okamžitým přijetím ústavy získal přezdívku „první stát“.

Přestože Delaware byl vlastně otrokářským státem, mnoho otroků zde získalo svobodu ještě před vypuknutím občanské války a stát se poněkud neochotně stal součástí Unie. Rozvoj průmyslu měl patrný vliv na demografickou skladbu obyvatelstva. Starší venkovské obce okolo měst Dover a Georgetown na převážně zemědělském jihu se vylidňují, zatímco na průmyslovém severu se obyvatelstvo se přesunuje do měst, kde jsou lepší pracovní podmínky.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko