Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Connecticut

Connecticut je geograficky třetí nejmenší stát Spojených států Amerických a je situován na severovýchodním pobřeží. Tomuto území se přezdívá Nová Anglie a sousedí se státy Massachusetts, Rhode Island, Long Island a New York. Connecticut je jedním z nejstarších společenství Spojených států, k Unii se připojil již roku 1788 a stal se tak 5. státem USA. Dnes zde žije asi 3 a půl milionu obyvatel. Dnešní název státu pochází u indiánského slova Quinnehtukqut a ustanoven byl v roce 1600.

Původními obyvateli byli indiáni z kmene Algonkiny. Ve 30. letech 17. století sem přišli první angličtí puritáni a začali zde zakládat osady. S indiány se snažili vycházet bez konfliktů, jelikož jim bylo jasné, že by nepřátelství nevedlo k ničemu jinému než k válkám. Navíc v té době zde mělo ještě indiánské obyvatelstvo značnou převahu. Osadníci postupně obsadili dvě hlavní oblasti: údolí řeky Connecticut a města Saybrook a New Heaven ležící na pobřežním pásmu. V roce 1662 byly tyto kolonie oficiálně uznány.

Během 19. století se stal Connecticut cílem mnoha irských a francouzsky mluvících kanadských přistěhovalců. Došlo k velkému rozvoji, zejména v oblasti průmyslu a obchodu. Vyrostly zde mnohé textilní továrny a zemědělství bylo do ústupu. Také dnes hraje zemědělství jen malou roli v ekonomice státu. Mezi hlavní průmyslová odvětví patří výroba zbraní, hodinek, stříbrného zboží a šicích strojů, rozvinul se také letecký průmysl. V Connecticutu naleznete jedny z nejlepších amerických univerzit, jako je například prestižní soukromá univerzita Yale University, která byla založena již v roce 1701.

Hlavním městem státu se stal Hartford, jenž leží na řece Connecticut a je druhým největším městem v zemi. Mezi nejvýznamnější památky patří Bushnell Park, románská katolická katedrála Cathedral of St. Joseph, rodný dům Marka Twaina nebo můžete navštívit nejstarší muzeum umění ve Spojených státech Wadsworth Atheneum of Art. Jednou z nejrozšířenějších služeb v tomto městě je pojišťovnictví, proto bývá někdy také nazýváno jako "pojišťovací kapitál světa“. Dalšími velkými městy v Commecticutu jsou například Bridgeport, New Haven, Stamford, Waterbury, Norwalk, New Britain nebo Greenwich.

Mezi nejvýznamnější přírodní zajímavosti patří řeka Connecticut a průliv Long Island Sound. Na území státu zasahuje část severního Apalačského pohoří, jehož nejvyšším vrcholem je Mount Frissell. Asi polovina země je pokryta smíšenými a listnatými lesy. Kromě toho zde najdeme i velký počet ledovcových jezer.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.

Hartford - pojišťovna, kam se podíváš

Hartford - pojišťovna, kam se podíváš

Hlavním městem amerického státu Connecticut je Hartford, v němž žije okolo 130 tisíc obyvatel. Díky množství pojišťoven, které se na území metropole nachází, bývá Hartford často nazýván “hlavním městem pojišťovnictví”. To však není jediné, čím město vyniká, sídlí v něm také mnoho univerzit a pochází odtud hokejový klub Hartford Wolf Pack.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko