Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Palo Alto Battlefield NHS

Národní historický park Palo Alto Battlefield se nachází v blízkosti městečka Brownsville v Texasu a chrání území, kde se dne 8. května roku 1846 odehrála významná bitva americko-mexické války – bitva o Palo Alto. Tuto válku v květnu 1846 vyhlásil tehdejší prezident USA James K. Polk, který také rozhodl bojovat o roviny v oblasti Palo Alto. Byl to první velký konflikt o hraniční oblast mezi těmito dvěma státy. Spojené státy americké nakonec po vpádu armády do Mexika bitvu vyhrálo.

Toto vítězství znamenalo další půdu pro americkou invazi a Spojené státy tak mohly pokračovat v okupaci severovýchodní části Mexika, oblasti na jih od Rio Grande. Válka skončila dne 2. února roku 1848 podepsáním smlouvy o Guadalupe Hidalgo. Tato smlouva zajistila USA rozšíření o více než půl milionu čtverečních kilometrů.

Organizace National Park Service získala pod svou ochranu více než třetinu území tohoto bitevního pole a vytvořila zde národní historické místo. Zbytek území je stále majetkem soukromých vlastníků. Na poli se dokonce vyskytuje vzácný druh tvrdolistého keříku – Honey Mesquite (Prosopis glandulosa). Tato vyšší dvouděložná rostlina se zde vyskytuje v nezvykle vysoké koncentraci a je také důvodem, proč byla oblast označena za chráněnou. Palo Alto Battlefield má tedy význam nejen z hlediska historického, ale také přírodovědného.

V parku se nachází návštěvnické centrum, kde si můžete prohlédnout nejrůznější exponáty spojené s touto bitvou a seznámit se s jejími příčinami a důsledky. Stejně tak můžete shlédnout asi 15 minutové video s názvem „Válka o Rio Grande“. Asi kilometr dlouhá naučná stezka vede okolo bojiště a nachází se na ní vzdělávací interpretační panely. Od roku 1978 je Palo Alto Battlefield národním historickým místem, v roce 1992 zde byly ještě trochu upraveny hranice. V roce 2009 se místo nově stalo dokonce Národním historickým parkem.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko