Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Indiana

Na východě USA se rozkládá Indiana - 19. federální stát Unie, který k ní byl připojen 11. prosince roku 1816. Ve státě zabírajícím plochu 94 321 km2 žije kolem 6 milionů obyvatel. Na severu tvoří přirozenou hranici Michiganské jezero a stát Michigan, dále hraničí s Kentucky, Ohiem a Illinois.

Názvem Indiana bylo původně označeno území, které v roce 1800 Americký Kongres přiřkl k užívání původnímu indiánskému obyvatelstvu – znamená tak Zemi indiánů. Pro Indianu je typická mírně zvlněná krajina porostlá kukuřičnými poli a lesy.

Obyvatelstvo je tvořeno převážně bělochy, početnou skupinou jsou také černoši, indiáni a asiaté. Lidé jsou křesťanského vyznání, převážná většina se řadí k protestantům, ale velký vliv zde má také římskokatolická církev. Ve městě South Bend se nachází dokonce jedna z nejvýznamnějších katolických vysokých škol v USA – Univerzity Notre Dame. Zatímco ve velkých městech jsou obyvatelé převážně protestanti a katolíci, na vesnicích převažují evangelíci a mnohé další konzervativní protestantské směry.

Významným odvětvím ekonomiky státu je zemědělství, nejdůležitější je zejména pěstování kukuřice, pšenice, sóji, ovoce, zeleniny a tabáku. Chovají se zde prasata a skot. Velký význam má také těžební průmysl, především pak těžba železné rudy, ropy, zemního plynu a černého uhlí. V zemi je rozvinutý rovněž ocelářský, chemický, strojírenský a potravinářský průmysl.

Hlavním městem je Indianapolis, které je se svými 800 tisíci obyvateli zároveň i největším městem Indiany.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko