Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Big Bend NP

V samotném srdci texaské pouště Chihuahua, až na hranici s Mexikem, se na ploše 3,242 km2 rozkládá Národní park Big Bend. Byl založen v roce 1944 a pokrývá severní třetinu jedné ze čtyř největších pouští Severní Ameriky – asi 8000 let staré pouště Chihuahua Desert. Velký ohyb řeky Rio Grande v jihozápadním Texasu se stal geografickým názvem oblasti a podle něj byl pojmenován i tento park. Samotná řeka Rio Grande zde tvoří jižní hranici parku.

Park se pyšní velmi rozmanitým rostlinným a živočišným světem. Je domovem pro více než 1200 druhů rostlin, 11 druhů obojživelníků, 56 druhů plazů, 40 druhů ryb, 75 druhů savců, 450 druhů ptáků a asi 3600 druhů hmyzu. Roste zde například vzácný chisosský dub, který najdete pouze v pohoří Chisos Mountains v samotném středu parku. Nejvyšším bodem Chisos Mountains je vrch Emory Peak s výškou 2 387 metrů nad mořem. Tyto hory jsou také útočištěm velmi ojedinělého druhu jelena běloocasého.

V poušti kolem Big Bendu žije také vzácný pták roadrunner, kterého nikde jinde nenajdete. Připomíná trochu hnědého bažanta, ale s dobře vyvinutýma nohama. Místní specialitou jsou rovněž stáda čiperných prasátek javelin (druh pekari), která se pletou pod nohy a hledají, co by sežrala, případně ukradla. Ochránci parku varují, že zvídavé javeliny dokážou rozpárat opuštěný stan, zatímco majitelé jsou na výletu. Jelikož jsou ale prasátka pod ochranou parku, nesmíte jim nijak ublížit.

Mezi hlavní atrakce národního parku Big Bend patří kromě jiného hlavně vodopády Pine Canyon Falls, kaňony Santa Elena, Mariscal a Boquillas, poušť Chihuahua a jiné. Díky přírodní unikátnosti této oblasti, je chráněna i mexická strana, kde se rozkládá nový park nesoucí jméno „Maderas del Carmen y Canyon de Santa Elena“. Jakýmsi ostrůvkem zeleně je Dugout Wells s neuvěřitelnými 380 druhy ptáků, rozkvetlými kaktusy i vysokými topoly. Srdcem národního parku je pak horská základna Chisos Basin ležící v nadmořské výšce 1600 metrů, která je protkána množstvím turistických stezek. Populární je například strmý, ale ne moc dlouhý výšlap ke skalnímu oknu Window, odkud se naskýtá nádherný rozhled do pouště.

Park je přitažlivý také z hlediska archeologie a geologie, jelikož zde byly nalezeny fosílie z období Křídy a Třetihor. Nejvíce předmětů, které zde archeologové objevili, spadá do období před 9 tisíci lety. Big Bend je také národním parkem plným extrémů. V průběhu celého roku totiž teploty kolísají od bodu mrazu až po tropických 38 stupňů Celsia a nadmořská výška se pohybuje od 550 metrů do 2 400 metrů nad mořem. Pokud se chcete pohodlně a dobře vyspat, zvolte si kemp Rio Grande Village ležící uprostřed husté vegetace, která je živená vláhou z řeky Rio Grande. I když zde není voda nijak divoká a místy narazíte i na mělká řečiště, i přesto patří jízda na kanoi k velmi oblíbeným aktivitám mnoha návštěvníků. Zajímavé je především zdejší skalní bludiště, kam se nejlépe vyjíždí z nedotčených zákoutí bambusových hájů kaňonu Santa Elene.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko