Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

El Camino Real de Tierra Adentro NHT

El Camino Real je nejstarší a nejdelší nepřetržitě používanou cestou ve Spojených státech amerických. Evropští kolonisté ji využívali při svých cestách do Nového Španělska (dnešního Nového Mexika). El Camino Real se táhla v délce 2560 kilometrů z Mexico City, Santa Fe až do Nového Mexika. Využívala se pro obchodní účely převážně v letech 1598 – 1882. Její americká část protínající v délce 646 km stát Nové Mexiko byla v říjnu roku 2000 vyhlášena Národní historickou stezkou a spadá pod ochranu organizace National Park Service.

Od hranic mezi Texasem a Novým Mexikem, vede do San Juan Pueblo cesta U. S. Route 85, která lemuje tuto historickou stezku a je z ní hezká vyhlídka na okolní krajinu. Části této historické obchodní cesty jsou přizpůsobeny jízdě na kole, koni nebo pro pěší výlety. Jedním z takových úseků je například Paseo del Bosque nedaleko Albuquerque nebo Rio Grande Trail. Na severu se stezka napojuje na další důležité obchodní tepny Old Spanish Trail a Santa Fe Trail.

Podél stezky můžete narazit na staré pevnosti Fort Craig a Fort Selden. Ke stezce El Camino Real de Tierra Adentro patří také návštěvnické centrum a muzeum, které se nachází asi 30 mil jižně od městečka Socorro. Centrum je společně se stezkou od roku 2005 národní památkou. Ukrývá cenné exponáty a artefakty spojené s historií a dědictvím stezky El Camino Real. Mnoho lidí, kteří dnes žijí na jihozápadě Nového Mexika, jsou pravděpodobnými potomky původních osadníků, kteří se sem dopravili právě po této stezce.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko