Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Padre Island NS

Padre Island, jenž je součástí amerického státu Texas, je po Long Isladu druhým nejdelším bariérovým ostrovem ve Spojených státech amerických.  Ostrov je situován na jižní, pobřeží Texasu v Mexickém zálivu. Vyhledáván je zejména pro své nekonečné bílé písčité pláže na svém jižním konci. Ostrov je pojmenován po Otci José Nicolasi Ballím žijícím v letech 1770 – 1829. Ten zde organizoval finanční sbírky na pomoc a výstavbu kostelů v Rio Grande Valley a také založil první mise v současném Cameron County.

Ostrov Padre Island je asi 209,2 km dlouhý, sahá od města Corpus Cristi na severu až po South Padre Island na jihu.  Na severním konci je ostrov propojen silnicí se sousedním ostrovem Mustang Island. Jižní konec je zase oddělen ostrova Brazos Island úžinou Brazos Santiago Pass.

Ostrov je jen velmi řídce obydlen, jediná města najdete na jeho jižním konci. Centrální část ostrova je zachována v původním nedotčeném stavu, je zde divoká příroda a žije zde i řada živočichů. Ostrov se od roku 1964 rozděluje na dvě části North Padre Island a South Padre Island, které vznikly výstavbou umělého kanálu Port Mansfield Channel. Celý Padre Island se nachází v okresech Cameron, Kenedy, Kleberg, Nueces a Willacy.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko