Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Big Thicket NP

Big Thicket se nazývá hustě zalesněná oblast na jihovýchodě amerického státu Texas. I když pro tuto rezervaci nejsou vymezeny žádné přesné hranice, svou rozlohou zaujímá většinu okresů, například Hardin, Liberty, Tyler, San Jacinto a Polk. Přirozenou hranici pak tvoří řeky San Jacinto Rivers, Neches River a ostrov Pine Island Bayou. Na severu je rezervace Big Thicket součástí jedinečného ekosystému Piney Woods.

Big Thicket National Preserve je jednou z nejvýznamnějších a biologicky nejrozmanitějších oblastí na světě. Rezervace byla založena v roce 1974, aby ochraňovala řadu rostlinných a živočišných druhů, které se v ní nachází. Rostou zde panenské cypřiše a borovice lesní. Krajina je tvořena lesy, loukami a bažinami. Živočišnou říši zde zastupuje téměř 300 druhů ptáků, kteří zde buď žijí, nebo jen migrují. Spatřit zde můžete až 50 druhů plazů a sem tam je možné zahlédnout také aligátora, žáby a ropuchy.

Big Thicket se společně s rezervací Big Cypress National Preserve na Floridě staly prvními národními rezervacemi pod správou organizace National Park Service. Obě byly Kongresem uznány dne 11. října roku 1974. Big Thicket byla v roce 1981 také prohlášena za biosférickou rezervaci zapsanou na Seznamu světového přírodního dědictví UNESCO.  Rezervace se skládá z devíti samostatných krajinných celků a šesti vodních koridorů.

K oblíbeným aktivitám, které mohou návštěvníci v rezervaci provozovat, patří turistika, kempování, jízda na kole, jízda na koni, kanoistika, pozorování ptactva či rybaření. Návštěvníci, kteří zavítají do Big Thicket budou jistě nadšeni zdejší neporušenou přírodou. Je to příjemné místo pro odpočinek i vzdělávání celé rodiny.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko