Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lyndon B Johnson NHP

Lyndon Baynes Johnson se stal v letech 1963 – 1969 36. prezidentem Spojených států amerických. Narodil se dne 27. srpna roku 1908 ve Stonewallu v Texasu, kde následně vystudoval univerzitu Texas State University – San Marcos.

Johnson působil jako viceprezident USA, ale s Kennedym si vůbec nerozuměli ve svých politických názorech. Oba byli naprosto rozdílné osobnosti, jak politicky, tak i charakterově. Dokonce se proslýchá, že Kennedy si Johnsona za viceprezidenta vybral jen proto, aby mu ve volbách pomohl na svou stranu získat velkou řadu demokratů, kteří by jinak pro Kennedyho nikdy nevolili. Nepřekonatelné rozdíly mezi těmito politiky však nakonec způsobily, že Kennedy už s Johnsonem na další politické období nepočítal a měl v úmyslu se jej zbavit.

Dne 22. 11. 1963 byl však v Dallasu spáchán atentát na dosavadního prezidenta USA, Johna Fitzgeralda Kennedyho a tím začalo Johnsonovo působení v prezidentské funkci. Ještě v tentýž den složil Lyndon B. Johnson prezidentskou přísahu. Jeho heslem se stalo „Pokračujme“, čímž měl na mysli pokračování v Kennedyho cílech. To mu získalo obrovskou podporu u voličů a mohl již v prvních měsících své vlády zatlačit na Kongres kvůli schválení návrhu zákona o občanských právech (ten předložil před svou smrtí Kongresu ještě Kennedy) a později předložil program boje s chudobou. Dále byl schválen zákon na ochranu voličských práv barevného obyvatelstva a zákon proti rasové segregaci.

V roce 1964 porazil Johnson jako kandidát Demokratické strany v prezidentských volbách republikánského kandidáta Barryho Goldwatera. Během jeho vlády propukla například v plné síle válka ve Vietnamu, nebo také došlo k vyvrcholení černošského hnutí za občanská práva. V roce 1968 byl navíc zavražděn Martin Luther King. Působení Johnsona v prezidentské funkci skončilo 20. ledna 1969 a jeho nástupcem se stal Richard Nixon. Johnson zemřel dne 22. ledna roku 1973 ve svém rodném městě Stonewall.

Asi 50 mil západně od texaského městečka Austin se v Texas Hill County rozkládá Národní historický park Lyndon B. Johnson. Tento park pečuje o rodný dům a ranč tehdejšího prezidenta. Je to také místo jeho posledního odpočinku, Johnson je zde pohřben. Park se dělí na dvě hlavní části: Johnson City a LBJ Ranch. V Johnson City je k vidění právě jeho rodný dům, který byl vlastně domem i jeho rodičů a prarodičů a dnes je zde návštěvnické centrum. Ranč se nachází asi 14 mil západně od Johnson City v blízkosti řeky Pedernales River. Obě tyto jednotky jsou od roku 1969 pod ochranou organizace National Park Service a zapsány v Národním registru historických míst. Mezi jednotlivými místy převáží návštěvníky pravidelná autobusová linka.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko