Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Guadalupe MNP

Národní park Guadalupe Mountains je součástí pohoří Guadalupe Mountains, které se rozkládá na západě Texasu ve Spojených státech amerických. Park se rozkládá na ploše 350 km2 a jsou pro něj typické obnažené skalní štíty a zároveň plochá a vyprahlá krajina texaské pouště.

Před milióny let bylo území parku dnem a útesem prehistorického oceánu, jehož vody pokrývaly velkou část Nového Mexika a Texasu. Dnes je rovinatá pouštní krajina plná kaktusů a přímo z ní doslova vyrůstají majestátní hory, kterým dominuje známá skalní stěna pojmenovaná El Capitan, která je jakousi menší vápencovou verzí stejnojmenné skalní stěny v Yosemitském národním parku. Po dlouhá léta byl El Capitan významným orientačním bodem v krajině.

Nejvyšším bodem parku a zároveň celého Texasu je však vrchol Guadalupe Peak s výškou 2667 metrů nad mořem. Výstup na vrchol je však poměrně náročný a asi 14 km dlouhý, kdo to však zvládne, čeká ho za odměnu nezaměnitelný nádherný výhled do širokého okolí. Je dokonce možné, že na samotném vrcholku narazíte na sníh. Jelikož je park protkán asi 130 km přírodních stezek, o které nepečlivě stará vedení parku, je ideálním místem pro vyznavače turistiky, horolezectví a pobytů v přírodě. Je tím pravým místem, kde radostí poskočí srdce každého milovníka toulek divočinou. Trasy procházejí hlubokými průrvami a následně zase šplhají vysoko do horských sedel. Mezi nejoblíbenější trasy patří výlet ke kaňonu McKittrick Canyon, který je součástí parku.

Nejvhodnější dobou pro návštěvu parku je podzim, kdy se zdejší rozmanitá vegetace zahaluje do teplých barev a teploty jsou o něco snesitelnější než ve vrcholném létě. Kromě zajímavých rostlinných druhů zde můžete narazit také na řadu zvířat, z nichž nejzajímavější jsou asi medvědi, pumy a divoké kočky. Asi dva kilometry severně od návštěvnického centra Pine Springs se nachází zbytky dostavníkové stanice Pinery Butterfield Stage Station. Dostavník je dokladem toho, že právě tudy v polovině 19. století vedla první veledůležitá transkontinentální poštovní trasa. Národní park je dnes pod správou organizace National Park Service, která se stará o jeho údržbu a provoz.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko