Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kalifornie

Kalifornie je nejbohatším, nejlidnatějším a ekonomicky nejaktivnějším federativním státem Spojených států amerických. Kalifornie je po Aljašce a Texasu také třetím největším americkým státem a hraničí s Oregonem, Nevadou, Arizonou a Mexikem. Na západě jsou břehy Kalifornie omývány Tichým oceánem. Krajina je plná kontrastů, jsou zde vysoká horská pásma, vlhké pralesy, ale také suché a vyprahlé pouště. Na východě země se zvedá pohoří Sierra Nevada se slavným Yosemitským národním parkem. Tento národní park patří mezi nejnavštěvovanější místa v USA a najdeme zde jedno z nejkrásnějších horských údolí, které bylo vymodelováno ledovcem. Území parku se rozkládá na ploše 3080 km2, leží uprostřed Kalifornie, asi 250 km od metropole San Francisca. Národní park na úpatí pohoří Sierra Nevada je vyhledávanou oblastí zejména milovníky horolezectví. Ty sem lákají obrovské a náročné skalní stěny, jako je El Capitan nebo Half Dome. Nejvyšším vrcholem je Mt.Lyell na jihovýchodní hranici parku, který dosahuje  výšky 3997 metrů nad mořem. Kromě žulových útesů se zde nachází také kolem tuctu vodopádů. Ostatní návštěvníci většinou zavítají jen do Yosemitského údolí.  Severní části parku jsou v zimě dokonce nedostupné. Velkou atrakcí tohoto parku jsou také obrovské stromy sekvojí, které jsou nejstaršími stromy v Americe i na celém světě. Některé z nich jsou staré až 3200 let. Národní park se stal domovem pro mnoho druhů divoké zvěře.

Rozprostírá se zde Velké centrální údolí (Great Central Valley), což je horami lemovaná proláklina, jejíž půda je dnes velmi produktivně hospodářsky využívaná. Turisticky vyhledávané je také hluboké sladkovodní jezero Lake Tahoe, slané jezero Salton a Mohavská poušť. Nachází se zde Údolí smrti, což je nejsušší místo na planetě a zároveň také nejnižší bod na území Severoamerického kontinentu. Mezi důležité kalifornské řeky patří Sacramento River, Colorado River a San Joaquin River. V jižní Kalifornii na turisty čekají široké písečné pláže a průzračné moře. Pobřeží je dlouhé 840 mil. Kalifornské podnebí se vyznačuje suchým a horkým počasím a běžný je výskyt častých a intenzivních zemětřesení. Hlavním městem je Sacramento a dalšími významnými městy jsou San Francisco, Los Angeles, Long Beach, Fresno a San Diego. Najdeme zde také světoznámý Hollywood. Kalifornii se někdy říká Zlatý stát, Země mléka a medu nebo také El-doradský stát. Názvy vznikly v různých obdobích jejího vývoje a podporovaly obchod a turistiku.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.

San Francisco - nejoblíbenější město západního pobřeží

San Francisco - nejoblíbenější město západního pobřeží

San Francisco je považováno za jedno z nejpůvabnějších měst západního pobřeží Spojených států. Byť svou velikostí a významem nedosahuje takového postavení jako New York, Los Angeles či další velkoměsta, na žebříčku turistické popularity se zcela suveréně drží na čelních místech.

celý článek

 

Mono Lake – Mrtvé moře Kalifornie

Mono Lake – Mrtvé moře Kalifornie

Na severu Kalifornie, poblíž východního okraje Yosemitského národního parku, se na ploše 155 čtverečních kilometrů rozkládá jedno z nejbizarněji vypadajících míst ve Spojených státech a jedno z nejstarších jezer na světě, Mono Lake. Tato jedinečná vodní nádrž je údajně stará více jak 760 000 let.

celý článek

 

Za studenty do Berkeley

Za studenty do Berkeley

V okolí kalifornského San Francisca se nachází spousta zajímavých míst k navštívení. Jedním z nich je například univerzitní městečko Berkeley situované v Sanfranciské zátoce, za mostem Bay Bridge. Má asi 105 tisíc obyvatel, ukrývá univerzitu i jaderné výzkumné ústavy.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko