Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kalifornie

Kalifornie je nejbohatším, nejlidnatějším a ekonomicky nejaktivnějším federativním státem Spojených států amerických. Kalifornie je po Aljašce a Texasu také třetím největším americkým státem a hraničí s Oregonem, Nevadou, Arizonou a Mexikem. Na západě jsou břehy Kalifornie omývány Tichým oceánem. Krajina je plná kontrastů, jsou zde vysoká horská pásma, vlhké pralesy, ale také suché a vyprahlé pouště. Na východě země se zvedá pohoří Sierra Nevada se slavným Yosemitským národním parkem. Tento národní park patří mezi nejnavštěvovanější místa v USA a najdeme zde jedno z nejkrásnějších horských údolí, které bylo vymodelováno ledovcem. Území parku se rozkládá na ploše 3080 km2, leží uprostřed Kalifornie, asi 250 km od metropole San Francisca. Národní park na úpatí pohoří Sierra Nevada je vyhledávanou oblastí zejména milovníky horolezectví. Ty sem lákají obrovské a náročné skalní stěny, jako je El Capitan nebo Half Dome. Nejvyšším vrcholem je Mt.Lyell na jihovýchodní hranici parku, který dosahuje  výšky 3997 metrů nad mořem. Kromě žulových útesů se zde nachází také kolem tuctu vodopádů. Ostatní návštěvníci většinou zavítají jen do Yosemitského údolí.  Severní části parku jsou v zimě dokonce nedostupné. Velkou atrakcí tohoto parku jsou také obrovské stromy sekvojí, které jsou nejstaršími stromy v Americe i na celém světě. Některé z nich jsou staré až 3200 let. Národní park se stal domovem pro mnoho druhů divoké zvěře.

Rozprostírá se zde Velké centrální údolí (Great Central Valley), což je horami lemovaná proláklina, jejíž půda je dnes velmi produktivně hospodářsky využívaná. Turisticky vyhledávané je také hluboké sladkovodní jezero Lake Tahoe, slané jezero Salton a Mohavská poušť. Nachází se zde Údolí smrti, což je nejsušší místo na planetě a zároveň také nejnižší bod na území Severoamerického kontinentu. Mezi důležité kalifornské řeky patří Sacramento River, Colorado River a San Joaquin River. V jižní Kalifornii na turisty čekají široké písečné pláže a průzračné moře. Pobřeží je dlouhé 840 mil. Kalifornské podnebí se vyznačuje suchým a horkým počasím a běžný je výskyt častých a intenzivních zemětřesení. Hlavním městem je Sacramento a dalšími významnými městy jsou San Francisco, Los Angeles, Long Beach, Fresno a San Diego. Najdeme zde také světoznámý Hollywood. Kalifornii se někdy říká Zlatý stát, Země mléka a medu nebo také El-doradský stát. Názvy vznikly v různých obdobích jejího vývoje a podporovaly obchod a turistiku.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.

Kalifornská univerzita UCLA

Kalifornská univerzita UCLA

V kalifornském Beverly Hills se v části zvané Westwood Village nachází University of California Los Angeles, zkráceně UCLA, která se pyšní prvotřídním renomé. Její součástí je řada kateder a fakult, ale také uznávaná UCLA Hospital.

celý článek

 

Petersen Automotive Museum - stylové muzeum aut v Los Angeles

Petersen Automotive Museum - stylové muzeum aut v Los Angeles

Skutečným zážitkem pro milovníky historických i moderních automobilů a dalších vozítek všeho druhu bude návštěva Petersen Automotive Musea v kalifornském Los Angeles. Dokumentuje totiž vývoj automobilové kultury ve Spojených státech amerických.

celý článek

 

Golden Gate Bridge – projděte Zlatou bránou

Golden Gate Bridge – projděte Zlatou bránou

Na západním pobřeží Spojených států amerických se rozkládá jedno z nejpřitažlivějších měst světa – San Francisco. To ukrývá spoustu turisticky přitažlivých lokalit, staveb a památek. Bezesporu největší atrakcí a symbolem města je však slavný visutý most Golden Gate Bridge.

celý článek

 
 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko