Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Havaj

Havajské souostroví, které bylo v minulosti nazýváno Sandwichovy ostrovy, najdeme v Tichém oceánu a skládá se z 18 ostrovů a atolů, z nichž 8 je hlavních. Jsou to ostrovy Niihau, Kauai, Oahu, Molokai, Lanai, Kahoolawe, Maui a Hawaii. Dnes je toto souostroví 50. spolkovým státem USA. Ostrovy jsou sopečného původu a najdeme na nich několik dodnes činných sopek. Nejvyšší horou celého souostroví je Mauna Kea měřící 4205 metrů nad mořem, ale kdybychom ji změřili i podvodní částí, tak její výška dosahuje kolem 10 km. Je tak nejvyšší jednolitou horou na světě a větší část roku se na ní drží sníh. Na vrcholu hory stojí dnes hned několik astronomických observatoří.

Historie ostrovů sahá až někdy do roku 1000, kdy byly osídleny Polynésany, jež připluli ze souostroví Markézy. Až do roku 1778 zde ostrované žili svým tradičním a izolovaným způsobem života, ve společnosti, kterou řídili kmenoví náčelníci a šamani. Poté ke břehům Havaje připlul významný mořeplavec, objevitel a výzkumník James Cook a tím ostrovy otevřel pro Evropu. Cook na Havajských ostrovech nakonec v roce 1779 našel i svou smrt při mocenských bojích.

Dnešní obyvatelstvo je tvořeno velkým podílem míšenců, rasami všech států USA, asiatů, bělochů. Původní ostrovní obyvatelstvo dnes tvoří asi 22% populace. Většina obyvatel jsou křesťané, z nichž největší podíl mají protestanti.

Havajské ostrovy bývají právem označovány jako tropický ráj na zemi, najdeme zde krásnou přírodu, čisté písečné pláže a věnovat se zde můžete mnoha sportovním i kulturním aktivitám.  Jsou zde ideální podmínky pro potápění a šnorchlování – kolem ostrovů se rozkládají korálové útesy. Nejméně turisticky navštěvovaný je ostrov Kauai, který je z větší části porostlý deštným pralesem. Na ostrově Oahu se nachází nejznámější a turisticky nejpřitažlivější pláž celého souostroví – Waikiki. Nechce se věřit tomu, že zde na začátku 20. století byly jen bažiny a stálo zde pár rybářských chatrčí. Dnes již svým návštěvníkům nabízí veškeré potřebné zázemí a najednou se zde může rekreovat přes 30 tisíc lidí.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.

Havaj - Ostrovy blaženosti

Havaj - Ostrovy blaženosti

Souostroví Hawaii, známé jako Ostrovy blaženosti, se nachází uprostřed Tichého oceánu. Skládá se z mnoha ostrůvků a atolů, čtyř větších – Kauai, Oahu, Maui a Big Island a dvou menších ostrovů – Molokai a Lanai.

celý článek

 

Což takhle dát si Havaj?

Což takhle dát si Havaj?

Havaj se v českém jazyce stala synonymem pro pohodu a nicnedělání, zkrátka „mít Havaj“. Při vyslovení tohoto názvu si většina z nás představí moře, teplo, palmy a snědé domorodé krásky s květinami kolem krku.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko