Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Idaho

Na severozápadě USA se rozkládá federativní stát Idaho, který na severu hraničí s Kanadou, na jihu se státy Nevada a Utah, na východě s Montanou a Wyomingem a na západě pak s Washingtonem a Oregonem.  Převážnou část území státu zabírají Skalisté hory, kde panuje drsné kontinentální podnebí. Velkou část pokrývají také hluboká zalesněná údolí, zasněžená horská pásma a strmé kaňony. V krajině narazíte také na žulové hory, jezera, vodopády, rokliny a úrodné farmy. Mezi navštěvované turistické zajímavosti státu Idaho patří bezesporu jedinečný Yellowstonský národní park. Je nejstarším národním parkem na světě, byl vyhlášen již v roce 1872. Park získal své jméno po řece Yellowstone, která jím protéká. Asi 80% parku pokrývají lesy, zbytek tvoří louky a vodní plochy. Zajímavý je především díky svým horkým pramenům, gejzírům, bublajícím bahnitým jámám, kaňonům, vodopádům a erodovaným lávovým proudům. V parku se nachází asi 100 vodopádů a mnoho horkých vulkanických gejzírů.  Nejznámějším gejzírem je Old Faithful, který v pravidelných intervalech tryská do výšky 36 metrů. Také zde žije mnoho druhů divoké zvěře, jako například bizoni, jeleni wapiti, losi, kojoti, bobři nebo medvědi grizzly.

Dalšími významnými lokalitami jsou národní parky Farragut a Pekelný kaňon (Hell´s Canyon), který je se svými 7900 stopami nejhlubším kaňonem v Severní Americe. Svou hloubkou dokonce převyšuje i mnohem slavnější Grand Canyon. Turisty do Idaha přitahují také Shoshonské vodopády, které najdeme na Snake river (Hadí řece) a jsou vyšší než známé Niagarské vodopády. Samotné území Snake River je chráněno a žije zde mnoho vzácných dravců. Dalšími významnými řekami, které protékají územím Idaha, jsou Columbia River nebo Salmon River. V Idahu ale najdete i řadu dalších krásných míst. Například Craters of the Moon National Monument, Nez Percé National Historic Park či Státní historické muzeum v Boise. V jižním Idahu se nachází národní rekreační oblast Sawtooth. Hlavním městem státu je Boise.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko