Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Amistad NRA

Asi deset kilometrů od texaského městečka Del Rio se na hranicích s Mexikem rozkládá významná rekreační oblast Amistad National Recreation Area. Nachází se zde stejnojmenná přehradní nádrž s azurově modrou vodou, která byla zbudována na řece Rio Grande. Právě zde se Rio Grande stéká s řekami Devils River a Pecos River. Španělský název Amistad znamená v překladu „přátelství“.

Přehrada zde byla vybudovaná v roce 1969 a i dnes poskytuje skvělé podmínky ke koupání, což ocení snad každý, kdo projíždí touto žárem spalovanou krajinou a sní o osvěžujících plážích Mexického zálivu. Skrytá zákoutí na pozadí vysokých stěn vápencových kaňonů táhnou do Amistadu vyznavače vodních sportů z širokého okolí. Za vstup do této rekreační zóny se platí 4 dolary a k dispozici jsou návštěvníkům také čtyři kempy s celoročním provozem.

Lidé sem jezdí hlavně za pestrými možnostmi rekreačního vyžití, jako je třeba plavba lodí, rybolov, lov, plavání, potápění, vodní lyžování, stejně tak jako kempování a možnosti pikniků. Zkušení potápěči rádi navštěvují zdejší hluboké podmořské jeskyně, které jsou jim přístupné. Jsou však velmi nebezpečné a tak by se do nich měli vydávat opravdu jen profesionálové, nikoli turisté bez rozsáhlého školení a příprav. Oblast je rovněž cenným geologickým a archeologickým nalezištěm a najdete v ní také řadu rostlinných a živočišných druhů.

Amistad je oblíbenou destinací pro obyvatelstvo městečka Del Rio a skvělé místo pro vyznavače všech druhů vodních sportů. Amistad byla vyhlášena Národní rekreační oblastí dne 28. listopadu roku 1990.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko