Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Chamizal NM

Na hranicích amerického státu Texas a Mexika se nachází městečko El Paso, v jehož jižní části na Cordova Island leží Národní monument El Chamizal. Toto místo bylo po dlouhá léta předmětem sporů mezi USA a Mexikem a to právě kvůli vytyčení hranic. Až do roku 1963 patřilo toto území Mexiku. V letech 1866 – 1967 došlo několikrát ke změně polohy kanálu řeky Rio Grande.

Roku 1968 se na mostě spojující obě země setkal tehdejší prezident USA L. B. Johnson s mexickým prezidentem Gustavem Díazem Ordazem, aby se zúčastnili ceremoniálu vrácení sporného území El Chamizal Mexiku. Nakonec došlo k přátelskému uznání této částí hranice Mexiku. Konečná dohoda byla podepsána 28. 10. 1967 a voda byla odkloněna do nového kanálu, který dnes tvoří hranici.

Dnes se na tomto místě nachází Národní památník, který je symbolem americko-mexického přátelství. Rozkládá se na ploše 55 akrů a kromě památníku zde naleznete také návštěvnické centrum, muzeum, galerii, divadlo a amfiteátr. Chamizal se stal odpočinkovým místem s možností grilování a vyhledávanou turistickou lokalitou. Je pod správou organizace National Park Service a je také zapsán v Národním registru historických míst.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko