Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lake Meredith NRA

Umělá vodní nádrž Lake Meredith, která byla vytvořena u přehrady Sanford ležící a řece Canadian River se nachází asi 48 km severovýchodně od texaského městečka Amarillo. Je hlavním zdrojem pitné vody právě pro Amarillo, město Lubbock a dalších 11 měst v okolí. Jezero bylo naplněno v roce 1965, po dostavění přehrady Sanford. V roce 2003 došlo na řece Canadian River kvůli nepřetržitému suchu ke snížení vodní hladiny a také snížení hladiny v zásobníku, proto zdejší městský úřad oznámil snížení přídělů vody. Také v dnešní době se hladina jezera drží na hranici rekordního minima a proto je většina vodních zdrojů čerpána ze studní v Roberts County.

Hlavním lákadlem oblasti je rekreační areál rozkládající se na ploše 40 km2 v okolí nádrže. Velká nádrž totiž poskytuje spoustu prostoru a možností pro trávení volného času. Mezi oblíbené rekreační aktivity patří plavání, koupání, rybolov, kempování, turistika a myslivost. Lake Meredith je vyhledávanou a oblíbenou vodní plochou. Vstupné je do oblasti zdarma a na několika místech byly dokonce zřízeny alespoň jednoduché kempy, které slouží rekreantům také zdarma. Ústředí parku se nachází v městečku Fritch v Texasu. Rekreační oblast je spravována organizací National Park Service. Směrem na jih od tohoto jezera se rozkládá Národní památka Alibated Flint Quarries s historickými lomy, kterou můžete navštívit v doprovodu průvodce.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko