Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kentucky

Na východě USA se rozkládá federální stát Kentucky, který sousedí s Illinois, Indianou, Ohiem, Tennessee, Missouri, Východní Virginií a Virginií. Kentucky se 1. ledna roku 1792 stalo 15. státem Unie.

Na západě je krajina protkána řekami Mississippi a Ohio, kolem kterých se rozkládají rozlehlé úrodné nížiny.  Na východě se zase zvedají zalesněné vrcholky, které jsou předhůřím Apalačského pohoří. Nejvyšší horu vysokou 1 263 m najdete v  Black Mountain. Státem Kentucky protékají velké řeky Ohio, Mississippi, Cumberland, Kentucky a Green River. Nachází se zde také velká jezera, jako Lake Cumberland, Kentucky Lake a Lake Barkley.

Na rozloze 104 749 km² žije kolem 4 milionů obyvatel. Většinu obyvatelstva tvoří běloši, zbytek jsou indiáni a černoši. Převážná část obyvatel je křesťanského vyznání, převažují protestanti a velké zastoupení mají také římští katolíci. Lidí bez vyznání je v zemi kolem 12%.

Kentucky je převážně zemědělský stát, ve velkém se zde věnují pěstování tabáku, kukuřice, sóji, ovoce, ale chová se i skot a prasata. Významný je také průmysl, hlavně tedy těžební (uhlí, ropa), strojírenský, chemický a potravinářský.

Hlavním městem Kentucky je Frankfort s necelými 30 tisíci obyvatel. Dalšími velkými městy jsou Louisville, Lexington-Fayette, Owensboro, Covington, Hopkinsville, Henderson, Richmond a Jeffersontown.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko