Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Tallgrass Prairie NP

Unikátní přírodní ekosystém Tallgrass Prairie se nachází v centrální Severní Americe a pokrývá část státu Kansas. V minulosti tyto prérie pokrývaly z velké části celý americký Středozápad, až k východním Velkým Planinám a ke Kanadským prériím. Směrem dále na východ se prérie díky pravidelnému působení ohně postupně mění na rozlehlé savany. Severovýchod bývá požáry postižen jen výjimečně, krajina se pak postupně mění a vyskytuje se bukový a javorový porost. Pro oblast Velkých Planin jsou typické prérie porostlé krátkou trávou, dešťové srážky zde nejsou tak časté a ani půda zde není tak úrodná.

Tallgrasské prérie jsou součástí pohoří Flint Hills a můžeme je rozdělit na několik částí.  Na 158 km čtverečních se rozkládá Tallgrass Prairie Preserve v blízkosti města Osage County ve státě Oklahoma a o něco menší je s rozlohou 44 km čtverečních Tallgrass Prairie National Preserve v Kansasu. Snahou těchto rezervací je udržet zdejší ekosystém v jeho původní formě a navrátit na prérie znovu stáda bizonů, která se v minulosti proháněla rozlehlými planinami porostlými vlnící se trávou. Dnes zde můžete spatřit kolem 2500 volně se potulujících zvířat. Národní rezervace Tallgrass ochraňuje poslední z prérií, které na Zemi zůstaly.

Tallgrasské prérie jsou porostlé mnoha druhy nejrůznějších travin, jako je třeba indiánská tráva, která dorůstá výšky mezi 1,5 až 2 metry, může se však stát, že se stébla vyšvihnou až do výšky 3 metrů. Dále prérii pokrývají širokolisté byliny, jako netvařec šedavý nebo třapatka. Přes 99% Tallgrasských prérií dnes představuje zemědělská půda.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko