Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Overland Park

Overland Park je druhým největším městem amerického státu Kansas. Nachází se na východě země v nadmořské výšce 329 metrů v oblasti Johnson County a žije v něm kolem 170 tisíc obyvatel. Často bývá považován za satelitní město Kansas City v Missouri. Overland Park již po dlouhou dobu patří mezi 10 nejvhodnějších měst pro život ve Spojených státech amerických. V roce 2008 obsadil deváté místo, kromě toho se ale město řadí také k nejlepším lokalitám vhodným pro výchovu dětí.

Historie města sahá do roku 1905, kdy do této oblasti přišel jeho zakladatel William B. Strang Jr., který zde odkoupil půdu o rozloze 2,4 km2 – tato lokalita je dnes součástí starého centra města. Místo se proslavilo také proto, že se stalo dějištěm prvního letu, který uskutečnili bratři Wrightové dne 24. prosince roku 1919.

V Overland Parku najdete arboretum a botanickou zahradu, která se rozkládá na ploše 1,2 km2. Za nákupy se lidé vydávají do oblasti Oak Park Mall, což je jedno z největších nákupních center, kde se nachází kolem 180 velkých obchodů. K nejlepším turistickým destinacím v Overland Parku  patří Deanna Rose Children´s Farmstead. Na ploše 12 akrů se rozkládá areál, kde je k vidění více než 200 zvířat, možnost ježdění na koni, rybaření v rybníku a spousta dalších možností rekreace. Místo bylo v roce 2008 vyhlášeno za nejlepší destinaci, určenou pro trávení volného času rodin s dětmi. Ve městě se také nachází Overland Park Convention Center, historické centrum Downtown s farmářským trhem, náměstí Clocktower se sochou zakladatele města Williama B. Stranga Jr.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko