Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Santa Fe NHT

V roce 1607 byla ve státě Nové Mexiko založena španělská osada jménem Santa Fe, která se stala hlavním městem kolonie. Dnes je Santa Fe ležící na úpatí hor Sangre de Christo hlavním městem státu a k vidění jsou zde ještě staré a původní domy postavené z červené hlíny, kterým se říká Adobe. Město tak z části připomíná staré indiánské pueblo. Některé z domů jsou sice nově vystavěny, ale stále mají svůj typický tvar a vzhled.

Španělští kolonizátoři se snažili místní indiánské obyvatele převrátit na křesťanskou víru. To se jim však příliš nedařilo, někteří ji přijali, ale většina z nich ji odmítla a připravovala revoltu. Pod vedením vůdce Popého nakonec indiáni vytlačili Španěly do Mexika. Roku 1680 se indiáni dokonce zmocnili Santa Fé a během tzv. pueblové revolty pobili kolem 3500 osadníků. Španělé se znovu k moci dostali až o 12 let později a zůstali zde do roku 1821, kdy je o kolonii připravilo Mexiko.

Santa Fe se však v minulosti proslavilo, jako konečná stanice obchodní cesty zvané Santa Fe Trail. Ta se táhla v délce 800 mil mezi státy Nové Mexiko a Missouri. Jelikož leželo město Santa Fe daleko od ostatních měst, navíc bylo odděleno horami a pouští, byla tato cesta pro její účastníky velmi nebezpečná. Často bývali napadáni místními indiánskými kmeny. Trasa se však i přes tyto problémy stala důležitou obchodní cestou.

Kolem roku 1821 tudy procházely již tisíce plně naložených povozů s nejrůznějším americkým zbožím. Opačným směrem se pak valily obrovské zisky. V roce 1846 vypukla americko-mexická válka a Spojené státy americké tak začaly přísně kontrolovat novomexickou ekonomiku. Mexičané nezvládli nápor americké expanze a Nové Mexiko se tak roku 1848 stalo americkým teritoriem. V roce 1912 pak bylo připojeno k Unii jako 47. stát.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko