Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

California NHT

California Trail je jednou z významných historických cest, po které docházelo k osidlování západu Spojených států amerických. Cesta je úzce spjata ještě s Oregonskou stezkou a tak vznikla Oregon – California Trail, po níž se po roce 1841 daly do pohybu statisíce osadníků a dobrodruhů. Ti měli namířeno za úrodnou půdou na pobřeží Pacifiku a později také za zlatem, které bylo v té době objeveno v Kalifornii.

O výstavbu California Trail se zasloužil John Bidwell. který ji začal stavět z města Independence v Missouri do Sacramenta. Za 120 dnů se mu podařilo překročit Skalisté hory. Cesta měřila celkově 3200 km a vedla přes dnešní státy Kansas, Nebraska, Wyoming, Utah, Oregon až do Kalifornie.

Za prvních sedm let existence cesty California Trail po ní prošlo asi dva a půl tisíce lidí, v období zlaté horečky v letech 1849-1850 to však bylo neuvěřitelných 69 tisíc lidí. Roku 1851 však došlo ke stagnaci a to hlavně kvůli nebezpečí nakažení cholerou, po trase tak prošla pouhá tisícovka obyvatel. Rok na to se ale vše vrátilo do normálu a po trase putovalo opět kolem 50 tisíc zlatokopů. Kromě lidí tudy prošlo kolem 50 tisíc oslů, mul, koňů, krav a projelo na 7 tisíc povozů. Cesta však byla poměrně náročná, což si vybralo také svou daň. V letech 1841 až 1859 na ní zemřelo přibližně 20 tisíc přistěhovalců.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko