Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Pony Express NHT

Kurýrní služba Pony Expres fungovala v Americe v letech 1860 – 1861. Jejím hlavním úkolem bylo přepravovat poštovní zásilky z východního pobřeží na pobřeží západní.  Jelikož v té době ještě nefungovala železnice, byly poštovní linky tím jediným, co spojovalo americké pobřeží. Hlavní poštovní společností tehdy byla Wells, Fargo & Co., jejíž dostavníky však nedokázaly zdolat vzdálenost z východu na západ za dobu kratší, než jsou tři měsíce.

Nově vzniklá společnost Russel, Major a Waddel proto přišla s nápadem vyměnit dostavníky za osamělé jezdce na koních. Jejich předností by byla rychlost a tím by se doba přepravy zásilky zkrátila na několik dní. Takový osamělý jezdec (i když byl vybavený zbraní) však byl snadným terčem pro indiány nebo loupeživé bandy. Týdenní plat jezdce byl 25 dolarů, což byl v té době dvojnásobek průměrného dělnického platu.

Prvním jezdcem, který byl po této trase vyslán, byl 8. dubna 1860 William Richardson. Nejslavnějším jezdcem Pony Expressu se však stal William Frederic Cody zvaný Buffalo Bill. Trasa v celkové délce 3000 km vedla z města Saint Joseph ve státě Missouri, pokračovala přes Kansas, Nebrasku, Colorado, Wyoming, Utah, Nevadu až do kalifornského Sacramenta. Každý jezdec byl vybaven dostatkem jídla a pití. Pošta se převážela ve čtyřech kožených brašnách, tzv. mochillách, jež byly upevněny u sedla. Jeden jezdec obvykle převážel asi 15 kg zásilek. Jeho povinností tak bylo tryskem na koni ujíždět do nejbližší stanice, kde si vyměnil koně a pokračoval dále. Jednotlivé stanice od sebe byly vzdáleny 20 km.

Jelikož Pony Express nebyl podporován státem, byla tato linka silně ztrátová. Jediné, co ji udržovalo při životě, bylo rychlé dodávání aktuálních zpráv pro noviny na obou pobřežích. V roce 1861 byl však vystavěn transkontinentální telegraf a proto Pony Express k 20. říjnu roku 1861 ukončil svou činnost.  Za dobu své existence zde bylo uskutečněno 305 jízd v obou směrech a přepraveno 34 753 zásilek.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko