Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Fort Scott NHS

Asi 160 km od Kansas City, které je hlavním městem státu Kansas se v okrese Bourbon County rozkládá městečko Fort Scott ležící na řece Marmaton River. V dnešní době zde žije okolo 8 tisíc obyvatel. Jednou z největších turistických atrakcí města Fort Scott je Fort Scott National Historic Site, která ochraňuje 20 historicky významných staveb rozkládajících se na 20 km2.

Součástí tohoto historického místa je i pevnost Fort Scott vystavěná v roce 1842, která byla stejně tak jako celé město pojmenována po Winfieldu Scottovi, což byl armádní generál Spojených států amerických a neúspěšný kandidát na post prezidenta z roku 1852. Pevnost byla postavena na amerických hranicích, na vojenské stezce mezi pevnostmi Fort Leavenworth a Fort Gibson. Byla založena v dobách masivního přílivu imigrantů z východu USA.

Fort Scott se tak stala součástí řetězce pevností, které sloužily k ochraně nových osadníků před indiánskými kmeny, ale také naopak. Jednoduše se staraly o mír a klid mezi bělošským a indiánským obyvatelstvem. Spojených státy americké měly v trvalém vlastnictví i mnohá indiánská území nacházející se na západ od řeky Missouri, ta se však později ukázala být bezvýznamná. Nejaktivnějším obdobím pevnosti Fort Scott byla léta 1842 až 1853.

Dne 19. října roku 1978 se pevnost Fort Scott i se svým okolí stala Národním historickým místem a byla otevřena pro veřejnost. Dnes je návštěvníkům přístupná po celý rok, zavřeno je pouze na Díkuvzdání, Vánoce a Nový rok. Každoročně sem zavítá kolem 30 tisíc lidí, kteří se chtějí seznámit s historií oblasti a vlastně i celého Kansasu.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko