Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Brown v. Board Of Education NHS

V roce 1954 se nejvyšší soud Spojených států amerických rozhodl zavést znovu usnesení z roku 1896, které deklarovalo, že musí být pro děti černochů a bělochů zavedeny v některých amerických městech oddělené veřejné školy. Toto rozhodnutí však znemožnilo černým obyvatelům Ameriky získat rovnocenné vzdělání, jaké bylo poskytováno bělošským dětem.

Tato skutečnost byla na mezinárodní úrovni velmi odsuzovaná jako morálně neudržitelná. V této oblasti Kansasu byly navíc pro černošské děti vyhrazeny jen 4 školy, zatímco pro bělošské bylo škol hned osmnáct. Černošskému obyvatelstvu se tato situace silně nelíbila a začali žalovat všechny školy, které kvůli barvě pleti odmítly přijmout jejich děti do výuky.

Dnes se v Kansasu nachází muzeum, které je připomínkou na tyto časy, kdy docházelo k utlačování černošského obyvatelstva a byly jim upírány možnosti kvalitního vzdělání. Mnoho lidí, kteří dnes toto muzeum navštíví, nedokáže pochopit, jak mohl někdo takto separovat a diskriminovat jinou rasu jen kvůli barvě pleti.

Nešlo zde však jen o školy, černoši například nemohli jezdit s bílými obyvateli v jednom autobuse, bylo jim zakázáno používat veřejné telefonní budky, pít vodu z městských fontánek nebo třeba se jít koupat na stejné koupaliště jako běloši. Dnešním lidem už naštěstí tyto nepochopitelné zákazy přijdou jako absurdní i když u některých lidí se předsudky objevují stále.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko