Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Oregon NHT

V roce 1810 se skautovi Robertu Stuartovi podařilo překonat hradbu Skalistých hor. Objevil totiž snadno schůdný průsmyk South Pass ve Wyomingu. Po mnoho let se tudy vydali jen ti neodvážnější horalové, lovci či obchodníci s kožešinami. Touha církve po spasení křesťanstvím netknutých duší oregonských Indiánů však byla tak silná, že v roce 1836 presbyteriánští misionáři Marcus Whitman a Henry Spalding se svými manželkami vydali na 3500 km dlouhý pochod.

Zprávy, které posílali, byly vesměs velmi pozitivní, proto je do vysněných oblastí Oregonu a Kalifornie následovalo mnoho lidí i rodin s dětmi. Místa je lákaly hlavně velkými zásobami dřeva, úrodnou půdou a příjemným klimatem. Navíc se ukázalo, že se na západě nevyskytuje malárie, která sužovala místní zemědělce. Cesta do země zaslíbené však byla poměrně obtížná, vedla z Independence v Missouri napříč Velkými pláněmi, přes Skalisté hory a její zdolání trvalo od čtyř až do osmi měsíců. Na cestě poutníky čekala řada překážek v podobě náročného terénu, hladu, vyčerpání, mrazů a sněhových kalamit v horách, nebo naopak nesnesitelná horka a četné nájezdy indiánů.

V letech 1841 - 1848 se na západ vydalo jen 2700 lidí, kdežto o rok později už to bylo 30 tisíc. Než byla v oblasti zavedena železnice, prošlo tuto Oregonskou stezku kolem půl milionů přistěhovalců. Uvádí se však, že téměř každý patnáctý na cestě zemřel. Oregonská stezka se postupem času stala jednou z nejdůležitějších a nejznámějších transkontinentálních cest. Ze všech stezek souvisejících s dobýváním Divokého západu byla také nejslavnější. Končila až u řeky Columbia.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko