Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Nicodemus NHS

Národní historické místo Nicodemus nacházející se ve státě Kansas hrálo v dějinách Spojených států amerických významnou roli. Město symbolizuje průkopnického ducha Afroameričanů, kteří se odvážili opustit válkami zmítaný jih a vydali se okusit opravdovou svobodu a jednotnou vládu. Město bylo založeno v roce 1877 africkými Američany v období obnovování četných lokalit, jež byly poškozeny během Americké občanské války.

Kolem roku 1870 začalo být černošské obyvatelstvo na jihu neobyčejně neklidné ze situací, které souvisely s Občanskou válkou. Selhaly veškeré pokusy o to, ujednat mír a vybojovat pro tyto lidi svobodu, rovnoprávnost a prosperitu. Místo toho se dočkali rasismu, utlačování, chudoby, hladovění a dluhů. Ve stejné době tudy projížděl bílý muž jménem W. R. Hill a dal černošským rodinám naději a nový smysl života. Pověděl jim o „Zemi zaslíbené“ v Kansasu a na venkově v Kentucky a Tennessee. Hill jim pověděl o řídce osídleném území, kde se prohání velké množství divoké zvěře, včetně divokých koní, které by se dalo zkrotit, ochočit a naučit je sloužit lidem. Měli zde možnost mít vlastní zem, vlastní pole a být sám sobě pánem. Černošské obyvatelstvo tak ani na chvíli neváhalo, uprchlo svým zotročovatelům za lepším životem do Kansasu.

Město Nicodemus bylo odrazem jednotnosti, vytrvalosti a ducha Afroameričanů, kteří přišli na americký západ. Tito lidé byli vesměs osvobozenými nebo uprchlými otroky, kteří bojovali za své místo na zemi a nehodlali se své svobody jen tak vzdát. Město se tak stalo jakýmsi útočištěm, kde měli být v bezpečí všichni „barevní“ lidé Spojených států. Dnes je Nicodemus tzv. městem duchů, kterému se dostalo takového uznání, že bylo v roce 1996 prohlášeno za Národní historické místo.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko