Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Joshua Tree NP

Národní park Joshua Tree se rozkládá na území Kalifornie a svou západní částí zasahuje do oblasti Mohavské pouště. Své jméno Joshua Tree, neboli Jozuův strom získal park podle stromovité rostliny juka, která je typická právě pro tuto oblast. Rostlinu pojmenovali zbožní mormonští kolonisté, kterým větve tohoto stromu připomínaly ruce proroka Jozua.

Národní park je situován severovýchodně od Palm Springs, v nadmořské výšce od 1000 do 1700 metrů. Do východní části parku však zasahuje Coloradská poušť, výškové rozdíly se tak projevují hlavně na vegetaci – v polohách nižších než 1000 metrů nad mořem se vyskytují spíše keře a kaktusy. Park od severu až k jihu protíná zpevněná silnice vedoucí přes Cottonwood Pass.

Nedaleko palmové oázy Cottonwood Springs se nachází návštěvnické centrum, kde vám poskytnou veškeré potřebné informace o parku. Jednou ze zajímavostí parku je oblast se známou kaktusovou zahradou Cholla Cactus Garden. Jedná se o přírodní porost kaktusů opuncií s válcovitými větvemi, které jsou zde známé pod názvem Teddy Bear Cholla. Zdánlivě nevinné rostliny připomínající svým vzhledem plyšové medvídky jsou však velmi nebezpečné, mají totiž rafinovaně utvářené ostny, které mohou způsobit bolestivé zranění.

Pokud vjíždíte do parku ze severní strany, nevynechejte návštěvu vyhlídky Key View, ležící ve výšce 1600 metrů nad mořem. Najdeme ji v pohoří Little San Bernardino Mountains. Spíše v jižní části parku se rozkládá jezero Salton Sea, které vzniklo v roce 1905 probořením hráze zavodňovacího kanálu, jenž odváděl vodu z řeky Colorado. Voda ze záplav trvajících až do roku 1907 stekla do míst nedávno vyschlého jezera.  Vytvořilo se tak jezero nové, s hloubkou 25m a hladinou vody, která se nachází 75 metrů pod hladinou moře.

V národním parku Joshua Tree můžete navštívit vesnici Landers, která byla v červnu roku 1992 epicentrem mohutného zemětřesení. Toto zemětřesení bylo údajně nejsilnější, jaké postihlo Kalifornii za 40 let. Jelikož je tato oblast velmi řídce osídlena, přišel při zemětřesení o život jeden člověk.

Zdejší žulové skály jsou protkány řadou naučných stezek, zajímavá je například stezka u skály Cap Rock, kde se mohou návštěvníci seznámit s místní flórou a faunou. Také se zde dozvíte spoustu důležitých informací o tom, jak v těchto náročných přírodních podmínkách dokázali žít lidé. V parku se můžete kochat neuvěřitelnými formacemi skal, kameny vysoké místy až 100 metrů zde tvoří chaotická bludiště. Jejich hladké stěny jsou protkány trhlinami a spárami. Tato oblast je proto hojně vyhledávána horolezci z celého světa.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko