Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Mammoth Mountain

(2425 – 3370 m. n. m.)
V kalifornských horách Sierra Nevada se západně od San Francisca rozkládá jeden z nejvýznamnějších resortů celé Severní Ameriky – Mammoth Mountain, neboli česky Mamutí Hora. Název areálu odpovídá jeho rozlehlosti. Díky dostatečné nadmořské výšce zde leží kvalitní sněhová pokrývka po celou sezónu, která zde trvá od října až do července. Průměrně zde za rok napadne 10 metrů kvalitního prašanu a slunce svítí 300 dní v roce. Nedaleko Mammoth Mountain se rozprostírá světoznámá Yosemitská rezervace lákající davy turistů ze všech koutů světa.

V dnešní době tento rozlehlý resort nabízí lyžování na 150 sjezdových tratích, které jsou převážně středně náročného charakteru a orientovány jsou na sever. Přeprava lyžařů je zajištěna 27 lanovkami. V horní části areálu, která není porostlá stromy, se nachází strmé terény označené několika diamanty. Lyžuje se v hlubokém prašanu, někdy však také na ledových a vyfoukaných svazích. Často se však stává, že musí být horní část areálu kvůli silnému větru pro veřejnost uzavřena. Chybí zde totiž značení sjezdovek, a když je špatná viditelnost, mohou lyžaři v tomto členitém horském terénu velmi snadno zabloudit. Když na vrcholu panují tyto podmínky, nezbude vám nic jiného než se vydat níže do mírnějších a zalesněných partií. Horní terény areálu jsou hojně vyhledávány také snowboardisty, kteří si zde užívají freeridových sjezdů. Vystavěny zde pro ně byly i tři moderní a upravované snowparky s vlastními sedačkovými lanovkami. Nejvyhledávanější atrakcí je 183 metrů dlouhá a 7 metrů hluboká Super-Duper Pipe. Dceřiným resortem Mammoth Mountain je areál June Mountain, se kterým má společný skipas. Ten vás vyjde na jeden den na $60. V June Mountain se lyžuje v nadmořské výšce 2300 – 3089 metrů, připraveno je zde 35 sjezdovek, které jsou obsluhovány 7 sedačkovými lanovkami. Tratě jsou oproti Mamutu mnohem jednodušší, i když je některá označená jako černá, zdá se být spíše modrá. Sjezdovky jsou většinou liduprázdné a nesetkáte se ani s frontami u lanovek. Snowboardisté uvítají terénní park s množstvím překážek.

Zázemí lyžařům poskytuje nedaleké městečko Mammoth Lakes, kde je vám k dispozici asi 50 restaurací a řada hotelů. Spojení s areálem zajišťuje pravidelně jezdící a bezplatný skibus. Nedávno byla přímo na úpatí hory vybudovaná alpská vesnice s mnoha ubytovacími zařízeními, restauracemi a obchody, která je s lyžařskými terény spojena gondolou. Vyhlášenými restauracemi jsou Parallax s mořskou kuchyní, Mill Café a Talons. Dobře se najíte také v hlavní restauraci Main Lodge Sundeck BBQ. Skvělé jídlo a pití nabízí horská chata Yodler, která byla přivezena ze Švýcarska. Je otevřená pozdě do noci a atmosféru dotváří živá hudba. Několik restaurací najdete také u spodních stanic lanovek, ty však nabízí většinou jen rychlé občerstvení. 

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko