Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

USA: stát Kalifornie

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Kalifornie“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Kalifornie.

Petersen Automotive Museum - stylové muzeum aut v Los Angeles

Petersen Automotive Museum - stylové muzeum aut v Los Angeles

Skutečným zážitkem pro milovníky historických i moderních automobilů a dalších vozítek všeho druhu bude návštěva Petersen Automotive Musea v kalifornském Los Angeles. Dokumentuje totiž vývoj automobilové kultury ve Spojených státech amerických.

celý článek

 

Golden Gate Bridge – projděte Zlatou bránou

Golden Gate Bridge – projděte Zlatou bránou

Na západním pobřeží Spojených států amerických se rozkládá jedno z nejpřitažlivějších měst světa – San Francisco. To ukrývá spoustu turisticky přitažlivých lokalit, staveb a památek. Bezesporu největší atrakcí a symbolem města je však slavný visutý most Golden Gate Bridge.

celý článek

 

Kalifornská univerzita UCLA

Kalifornská univerzita UCLA

V kalifornském Beverly Hills se v části zvané Westwood Village nachází University of California Los Angeles, zkráceně UCLA, která se pyšní prvotřídním renomé. Její součástí je řada kateder a fakult, ale také uznávaná UCLA Hospital.

celý článek

 

Calistoga - lázeňské město v Kalifornii

Calistoga - lázeňské město v Kalifornii

V severní Kalifornii se v kraji zvaném Napa Valley rozkládá městečko Calistoga známé především svými regeneračními bahenními lázněmi, obrovskými gejzíry a horkými koupelemi v minerální vodě. Toto lázeňské městečko založil v polovině 19. století milionář Sam Brannan.

celý článek

 

Knott´s Berry Farm and Soak City - kalifornský zábavní park

Knott´s Berry Farm and Soak City - kalifornský zábavní park

Tematický park Knott's Berry Farm je situovaný v Buena Parku v jihokalifornském Orange County, což je zhruba půl hodiny cesty autem z centra Los Angeles. Jde o první zábavní park v USA, který se pyšní více jak 165 různými atrakcemi, nutno podotknout, že některé z atrakcí jsou jen pro silnější povahy.

celý článek

 

Gettyho vila hostí jednu z největších sbírek antického umění

Gettyho vila hostí jednu z největších sbírek antického umění

V roce 2006 byla v kalifornské Santa Monice znovuotevřena honosná Gettyho vila, která hostí jednu z největších sbírek antického umění a vystavuje starověké řecké, etruské a římské artefakty. Je tak další částí J. Paul Getty Musea, které je považováno za jedno z nejlepších muzeí v Los Angeles.

celý článek

 

Mann´s Chinese Theatre v Los Angeles

Mann´s Chinese Theatre v Los Angeles

Divadlo Mann´s Chinese Theatre je jednou z nejznámějších památek v americkém Hollywoodu. Jde o kino, jehož fasáda připomíná čínský chrám. Otevřeno bylo v roce 1927, kdy zde byla uvedena slavnostní premiéra „Krále králů“ od Cecila B. De Millea.

celý článek

 

Národní park Death Valley

Národní park Death Valley

Death Valley, neboli česky Údolí smrti, podle názvu nezní zrovna jako místo, kam by se chtěl člověk někdy podívat. Pokud však nedáte na první dojem a nenecháte se odradit, budete překvapeni, kolik krásy a zajímavostí se pod tímto názvem ukrývá. Jde totiž o nejníže položené místo Kalifornie, Ameriky a vlastně i celé západní polokoule.

celý článek

 

Fort Ross State Historic Park v Kalifornii

Fort Ross State Historic Park v Kalifornii

V Severní Kalifornii se na větry bičovaném mysu, rozkládá velkolepý Fort Ross State Historic Park. Jde o pečlivě zrestaurovanou ruskou pevnost, jež sloužila k obchodním účelům. Byla postavena v roce 1812 a její název je odvozen od ruského slova Rossija neboli Rusko.

celý článek

 

San Francisco - Transamerica Pyramid

San Francisco - Transamerica Pyramid

Přímo v centru San Francisca se tyčí 260 metrů vysoký mrakodrap s názvem Transamerica Pyramid. Jedná se o nejvyšší a nejlépe rozpoznatelnou budovu v tomto kalifornském městě. I když se v době svého vzniku setkala spíše s nelibostí a odporem místních obyvatel, dnes je jimi již považována za neodmyslitelnou dominantu, která dotváří siluetu jejich města.

celý článek

 

Za vínem do Wine Country

Za vínem do Wine Country

Severokalifornská oblast Wine Country, pro kterou je charakteristické mírné podnebí, půvabná architektura a dostatek slunečního svitu, se celosvětově proslavila vynikajícími víny. Zdejší krajina je na mnoha místech v délce několika kilometrů porostlá vinnou révou. Návštěva tohoto kraje tak jistě potěší všechny milovníky tohoto lahodného moku.

celý článek

 

Crystal Cathedral

Crystal Cathedral

V jižní Kalifornii se v okrese Orange County nachází městečko Garden Groove, které se pyšní opravdovým unikátem. Do nebe se zde tyčí neobvyklý moderní chrám lákající pozornost nejen věřících, ale i ateistů. Tato opravdu neobvyklá stavba ze skla a oceli obdržela od svého vzniku v roce 1980 hned několik architektonických ocenění.

celý článek

 
1 2 3 4 5
 
 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko