Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Petersen Automotive Museum - stylové muzeum aut v Los Angeles

Skutečným zážitkem pro milovníky historických i moderních automobilů a dalších vozítek všeho druhu bude návštěva Petersen Automotive Musea v kalifornském Los Angeles. Dokumentuje totiž vývoj automobilové kultury ve Spojených státech amerických.

Auto je významnou součástí životního stylu obyvatel jižní Kalifornie. Kdo nemá auto, jako by nebyl. Poté, co v roce 1940 vznikl v Los Angeles dálniční systém, se zrodila úplně nová kultura soustředěná výhradně kolem automobilů. Kalifornské silnice se staly symbolem naprosté svobody a vlastnictví auta nezbytným znakem kalifornské identity. Mnoho lidí si auta upravovalo k obrazu svému a tak se jim mnohdy podařilo vytvořit úplná umělecká díla. V dnešní době jezdí po Los Angeles kolem 8 milionů vozidel, což se samozřejmě odráží na stavu ovzduší.

Petersen Automotive Museum

Kaliforňané jsou na svou automobilovou kulturu a historii velmi pyšní. Navštívit zde proto můžete několik světoznámých automobilových muzeí, z nichž největšího věhlasu dosáhlo Petersen Automotive Museum. V jeho přízemí jsou umístěny detailně propracované exponáty vozidel. Je mezi nimi vystaven třeba do bahna zapadlý American Underslung z roku 1911 nebo závodní vůz Stutz Earla Coopera z roku 1915. Ve filmové scéně z Laurela a Hardyho je vidět model Ford T z roku 1922, který je zde vystaven a součástí rekonstrukce ulice z 20. let je trojice krásných veteránů.

Petersen Automotive Museum

V muzeu je k vidění taktéž garáž z 20. let minulého století nebo automobilový showroom z 30. let, jehož honosné pojetí bylo během tehdejší Velké hospodářské krize doslova trnem v oku mnoha lidem. Další zajímavostí je drive-in restaurace z 50. let 20. století. Vystaven je zde také billboard pocházející z 30. let, který je dokladem využití reklamy ke zvýšení oblíbenosti automobilů.

Petersen Automotive Museum

Sály v horním patře představují návštěvníkům nejrůznější exponáty související s motorismem. Jde například o tuningové automobily a motocykly, nebo veterány a vozy, které patřily filmovým hvězdám. V poslední jmenované kategorii nechybí mimo jiné cadillac Rity Hayworthové z roku 1953 a Mercedes – Benz Clarka Gablea.

Další informace - www.petersen.org

- jap -

Článek byl zobrazen 11 233 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko