Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Jižní Karolína

Na jihovýchodě USA se rozkládá federální stát Jižní Karolína, který hraniční s Georgií a Severní Karolínou. Východní pobřeží je omýváno Atlantským oceánem. Jižní Karolína se stala 23. května 1788 osmým státem Unie. Rozkládá se na ploše 82 965 km² a žije zde okolo 4 milionů obyvatel.

Roku 1670 byla nedaleko ústí řeky Ashley založena osada, jež byla pojmenována po anglickém králi Karlu II. - Charles Town. Až do roku 1729 byla Severní a Jižní Karolína jednou kolonií. Následně se zapojila do války za nezávislost a ještě v roce 1780 zde probíhalo mnoho krvavých bojů.

Většinu obyvatelstva tvoří běloši, zbytek jsou indiáni a černoši. Převážná část obyvatel je křesťanského vyznání, převažují protestanti a velké zastoupení mají také římští katolíci. Lidí bez vyznání je v zemi jen velmi malé procento.

Jižní Karolína je pobřežní stát s poměrně vyspělým zemědělstvím. Ve velkém se zde pěstuje bavlník, sója, tabák, kukuřice a obilniny. Lidé se věnují chovu skotu, drůbeže a rybolovu. Důležitým odvětvím ekonomiky státu je také textilní, chemický, oděvní, strojírenský, papírenský a potravinářský průmysl.

Krajina je převážně rovinatá s členitým pobřežím, kde se vytvářejí hluboké zálivy a písčité ostrovy. Na západě se zvedá Apalačské pohoří s nejvyšší horou Sassafras Mountain měřící 1083 metrů nad mořem.

Podnebí Jižní Karolíny je subtropické a vlhké. Jižní Karolínou protékají velké řeky, jako třeba Santee River, Edisto River a Savannah River. Rozkládají se tady také krásná jezera Lake Marion, Lake Moultrie, Lake Murray a Hartwell Lake.

Hlavním a zároveň největším městem je Columbia. Dalšími velkými městy jsou Charleston, North Charleston, Greenville, Rock Hill, Mount Pleasant, Spartanburg, Sumter a Hilton Head Island.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

VÁNOCE A SILVESTR V ALPÁCH

Zažíjte Vánoce nebo Silvestr na horách. Francie, Savojské Alpy - 8-denní SKIPASS, ubytování v rezidenci u sjezdovky, doprava - vše od 7 700 Kč za osobu. 

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko