Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Pinnacles NM

Pinnacles National Monument je chráněné vulkanické území, kde před 23 miliony let vybuchla mohutná sopka. Její erupce byla doprovázena výlevy roztaveného magmatu, který následně ztuhl a z něj se vytvořily dnešní skály. Do nich se vlivem eroze začaly utvářet členité skalní výčnělky, nazývané jako „pinnacles“.

Napříč parkem prochází kalifornský geologický zlom San Andreas Fault, kde se stýká pacifická podmořská deska a severoamerická pevninská deska. Ty se proti sobě neustále vzájemně posouvají o přibližně 6 cm za rok. Tento proces se na zemském povrchu projevuje jako občasné, ale velmi silné zemětřesení. V podzemí se kvůli posunu desek nahromaděno obrovské napětí, které se čas od času potřebuje dostat ven.

Tato geologická činnost způsobila, že se původní vulkán rozdělil na dvě části, které se od sebe za posledních 23 milionů let vzdálily o 314 km. Zbytky původní sopky je dnes možné lokalizovat nedaleko města Landcaster. Samotný park můžeme rozdělit na východní a západní část, do nichž se bez problémů dostanete po silnici. Vzájemně jsou však části propojeny pouze pěšími trasami.

Svůj domov ve členité krajině parku našlo mnoho druhů živočichů, jedním z nich je například vzácný kalifornský kondor, který zde byl nově vypuštěn. Podzemní jeskyně si zase oblíbily početné kolonie netopýrů.  Jeskyně jsou proto po většinu roku pro veřejnost uzavřeny.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko