Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Pinnacles NM

Pinnacles National Monument je chráněné vulkanické území, kde před 23 miliony let vybuchla mohutná sopka. Její erupce byla doprovázena výlevy roztaveného magmatu, který následně ztuhl a z něj se vytvořily dnešní skály. Do nich se vlivem eroze začaly utvářet členité skalní výčnělky, nazývané jako „pinnacles“.

Napříč parkem prochází kalifornský geologický zlom San Andreas Fault, kde se stýká pacifická podmořská deska a severoamerická pevninská deska. Ty se proti sobě neustále vzájemně posouvají o přibližně 6 cm za rok. Tento proces se na zemském povrchu projevuje jako občasné, ale velmi silné zemětřesení. V podzemí se kvůli posunu desek nahromaděno obrovské napětí, které se čas od času potřebuje dostat ven.

Tato geologická činnost způsobila, že se původní vulkán rozdělil na dvě části, které se od sebe za posledních 23 milionů let vzdálily o 314 km. Zbytky původní sopky je dnes možné lokalizovat nedaleko města Landcaster. Samotný park můžeme rozdělit na východní a západní část, do nichž se bez problémů dostanete po silnici. Vzájemně jsou však části propojeny pouze pěšími trasami.

Svůj domov ve členité krajině parku našlo mnoho druhů živočichů, jedním z nich je například vzácný kalifornský kondor, který zde byl nově vypuštěn. Podzemní jeskyně si zase oblíbily početné kolonie netopýrů.  Jeskyně jsou proto po většinu roku pro veřejnost uzavřeny.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko