Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Pinnacles NM

Pinnacles National Monument je chráněné vulkanické území, kde před 23 miliony let vybuchla mohutná sopka. Její erupce byla doprovázena výlevy roztaveného magmatu, který následně ztuhl a z něj se vytvořily dnešní skály. Do nich se vlivem eroze začaly utvářet členité skalní výčnělky, nazývané jako „pinnacles“.

Napříč parkem prochází kalifornský geologický zlom San Andreas Fault, kde se stýká pacifická podmořská deska a severoamerická pevninská deska. Ty se proti sobě neustále vzájemně posouvají o přibližně 6 cm za rok. Tento proces se na zemském povrchu projevuje jako občasné, ale velmi silné zemětřesení. V podzemí se kvůli posunu desek nahromaděno obrovské napětí, které se čas od času potřebuje dostat ven.

Tato geologická činnost způsobila, že se původní vulkán rozdělil na dvě části, které se od sebe za posledních 23 milionů let vzdálily o 314 km. Zbytky původní sopky je dnes možné lokalizovat nedaleko města Landcaster. Samotný park můžeme rozdělit na východní a západní část, do nichž se bez problémů dostanete po silnici. Vzájemně jsou však části propojeny pouze pěšími trasami.

Svůj domov ve členité krajině parku našlo mnoho druhů živočichů, jedním z nich je například vzácný kalifornský kondor, který zde byl nově vypuštěn. Podzemní jeskyně si zase oblíbily početné kolonie netopýrů.  Jeskyně jsou proto po většinu roku pro veřejnost uzavřeny.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Zažijte neopakovatelnou cestu po USA. Velký okruh Yellowstoneským parkem, národní parky západu USA a další zajímavá místa. 14-ti nebo 20-ti denní okruh po největších atrakcích USA.
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko