Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Rosie the Riveter WWII NHP

Historický park Rosie the Riveter/World War II Home Front je situován ve městě Richmond v Kalifornii. Toto město v blízkosti San Francisca dosáhlo během války velkého rozkvětu. Park dnes ochraňuje a představuje místa a příběhy amerického národa, které se staly odezvou 2. světové války. Park zahrnuje řadu historicky cenných nemovitostí ve městě, které byly vystavěny ve 40. letech 20. století, aby přispěly vstupu Ameriky do 2. světové války.

Žádné území nebo budova v parku dnes není majetkem organizace National Park Service, ta pouze dohlíží na jeho správu. Tento park je relativně nový, byl založen teprve v roce 2000 a ještě stále se rozvíjí. V roce 2007 začaly v parku probíhat autobusové prohlídky. Součástí parku je i malé návštěvnické centrum nacházející se v budově Richmond´s City Hall. V parku najdeme také památník Rosie the Riveter, který je otevřen po celý rok, od východu do západu slunce. Rosie the Riveter představuje jakousi kulturní ikonu Spojených států.

V roce 1942 vláda Spojených států amerických vyvěsila plakát s posláním: „We Can Do It!“, na kterém byl obrázek jedné ženy známé jako Rosie The Riveter. Žena na obrázku byla silná, s velkými bicepsy a zarytým výrazem – měla motivovat americké ženy, aby opustily kuchyně a šly do továren nahradit muže, kteří sloužili vlasti jako vojáci ve 2. světové válce. Obrázek byl symbolem toho, že ženy dokážou udělat všechno a ukazoval, jak silná může být krása. Plakát se tak stal velmi úspěšnou sociální reklamou, kterou připravila agentura JW Thompson pro The War Manpower Commission. Dlouhodobá kampaň Američanky skutečně oslovila a to dokonce natolik, že se z ní postupem času zrodilo zajímavé feministické hnutí.

Jakmile válka skončila a američtí muži se vrátili domů k rodinám, nenašli své ženy v kuchyni, ale čekali, až se vrátí z továren. Více než 2 miliony žen získaly zkušenosti v nejrůznějších sférách průmyslu a díky tomu se začaly považovat na trhu práce za rovnocenné s muži. To, že se mohly po několika letech vrátit do domácnosti, většina z nich považovala jako své znevýhodnění.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko