Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Delaware

Druhý nejmenší stát Unie, Delaware, je průmyslovým a hustě zalidněným státem. Členský stát USA leží ve východní části poloostrova Delmarva u pobřeží Atlantského oceánu. Sever Delaware tvoří část Atlantské megapolis - dlouhého pásu měst, který se táhne od Washingtonu k Bostonu. Leží na východním pobřeží USA.

Delaware je ze severu ohraničený státem Pennsylvania, z jihu a ze západu státem Maryland. Ze severovýchodu za Delaware River a Delaware Bay leží stát New Jersey. Na východě Delaware omývá Atlantský oceán. Většinu ve východní části území zaujímají nížiny, pobřeží je bažinaté a podnebí oceánské. Hlavním městem je Dover a největším Wilmington.

Indiáni, Holanďané, Británie – všichni si nárokovali právo na užívání tohoto kousku země. Dlouhé boje a krveprolití se ustálilo až v roce 1704, kdy Delaware získal svoji nynější podobu. Během války za nezávislost utrpěl Delaware značné škody z britské strany. Dne 7. prosince 1787 si okamžitým přijetím ústavy získal přezdívku „první stát“.

Přestože Delaware byl vlastně otrokářským státem, mnoho otroků zde získalo svobodu ještě před vypuknutím občanské války a stát se poněkud neochotně stal součástí Unie. Rozvoj průmyslu měl patrný vliv na demografickou skladbu obyvatelstva. Starší venkovské obce okolo měst Dover a Georgetown na převážně zemědělském jihu se vylidňují, zatímco na průmyslovém severu se obyvatelstvo se přesunuje do měst, kde jsou lepší pracovní podmínky.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

VÁNOCE A SILVESTR V ALPÁCH

Zažíjte Vánoce nebo Silvestr na horách. Francie, Savojské Alpy - 8-denní SKIPASS, ubytování v rezidenci u sjezdovky, doprava - vše od 7 700 Kč za osobu. 

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko