Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

ostrov Alcatraz

Uprostřed Sanfranciské zátoky se z moře vynořuje ostrov Alcatraz o rozloze kolem 5 hektarů. Až do roku 1850 nebyl nijak zajímavý, ale pak zde byla vystavěna pevnost. V letech 1934 – 1963 pevnost fungovala jako přísně střežená věznice, kam byli posíláni ti nejhorší zločinci. Ministerstvo Spravedlnosti USA se je v tomto zařízení snažilo napravovat. Dnes je ostrov chráněn jako historická památka. Kromě věznice se zde nachází také zbytky opevnění, nejdéle provozovaný maják na západním pobřeží USA a kolonie mořských ptáků.

O věznici na Alcatrazu se prohlašovalo, že z ní údajně nelze utéct. Přesto se za 29 let její existence pokusilo o útěk 36 mužů. Utéct z pevnosti se však podařilo pouze Franku Lee Morrisovi a bratrům Clarenci a Johnu Anilinovým. Jednoho dne prostě zmizeli ze svých cel a už je nikdy nikdo neviděl. Předpokládá se však, že se utopili v moři – jejich těla ale dosud nebyla nalezena. Jsou tak stále vedeni jako pohřešovaní. Pokud se jim utéct opravdu podařilo, tak žijí někde v ústraní spokojeným životem.

Ostatních 23 vězňů bylo na útěku chyceno, 6 zastřeleno a ostatní se utopili. Hlavním problémem totiž nebyl samotný útěk z věznice, ale překonání silného proudu Sanfranciského zálivu, kde měla voda pouhých 10 °C. K pobřeží to bylo navíc asi 2 km. Mnoho lidí si myslelo, že je záliv nemožné přeplavat také proto, že je plný žraloků. Jak se později zjistilo, žraloci v zálivu sice jsou, ale žijí pouze na dně a lidským masem se rozhodně neživí.

Mezi nejznámější vězně, kteří pobývali na Alcatrazu, patřil sicilský mafiánský boss Al Capone nebo Floyd Hamilton, což byl komplic známé dvojice Bonnie a Clyde. Nejmladším vězněm se stal 19letý indián Anthony „Dan“ Durano.

Pevnost Alcatraz se v minulosti stala dějištěm mnoha slavných hollywoodských filmů. Je však také vyhledávaným turistickým cílem, který každý rok navštíví tisíce zvědavců.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko