Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Alpine Meadows

(2080 – 2630 m. n. m.)
Nad severní částí jezera Lake Tahoe se nachází mnoho významných lyžařských areálů. Jedním z nich je také Alpine Meadows, který se rozkládá na severních a jižních svazích masívu Ward Peak dosahující výšky 2633 metrů nad mořem.  Leží nedaleko města Tahoe City a sousedí s lyžařským areálem Squaw Valley. Oproti svému sousedovi je však výrazně menší a také není tak nablýskaný.

V areálu se lyžuje na ploše 2000 akrů, což je asi 800 hektarů plochy, kde najdeme asi 100 sjezdových tratí nejrůznějších náročností a délek. Nemusíte se však držet přímo vyznačených sjezdovek, ale můžete volně lyžovat i kdekoli mezi nimi. Nevýhodou areálu jsou zastaralejší a pomalejší přepravní zařízení. Lyžaře přepravuje 14 vleků a sedačkových lanovek. Také zde nebylo vybudováno žádné lyžařské zázemí v podobě vesničky. Chybí zde ubytovací a stravovací zařízení. Lyžařům je v údolí k dispozici pouze jedna chata s občerstvením, jedna restaurace a samoobslužná kafetérie. Kvůli tomuto nedostatku míří značná většina lyžařů a snowboardistů do sousedního resortu Squaw Valley, kde je dostatečná infrastruktura a kvalitní lyžařské zázemí. Najdou se však lidé, které právě tato forma lyžování láká. Alpine Meadows totiž nabízí lyžování v tichém a ničím nerušeném prostředí, bez návalu turistů a pryč od hlučných davů. Díky tomu se u lanovek a vleků netvoří nekonečné fronty a po mnoho dní zde zůstává neporušený sníh. Alpine Meadows má své pro i proti, záleží jen na vás.

Dostatečná nadmořská výška zaručuje kvalitní sněhovou pokrývku po celou sezónu, která zde trvá od poloviny listopadu až června. Dokonce i v letních měsících je zde množství sněhu, ale vleky se zastaví kvůli nezájmu turistů. Ročně zde v průměru napadne12,5 metrů hlubokého prašanu. Pro začátečníky je určena asi čtvrtina všech tratí, které jsou orientovány ve spodní části areálu. Tyto zelené trati obsluhují pomalé povrchové vleky a sedačkové lanovky. Snowboardisté si zde mohou užívat terénního parku s U-rampou a Superpipe. Vstupné do parky stojí $20. Horní část areálu protínají modré a náročné černé sjezdovky, včetně diamanty označených extrémně náročných svahů s množstvím přírodních překážek. Nejdelší sjezdovka v areálu měří 4 km. Areál je v provozu každý den od 9 do 16 hodin. Celodenní skipas vás vyjde na $56 a je použitelný také v ostatních resortech v okolí Lake Tahoe. Součástí střediska je i půjčovna lyžařského a snowboardového vybavení, ski servis, hlídání a úschovna vybavení, lyžařské školy a školky.

Kvalitní možnosti ubytování se vám naskýtají v asi 10 km vzdáleném městě Tahoe City, které se rozkládá na březích jezera. Navštívit můžete některou z příjemných a klidných restaurací, kde vám nabídnou spoustu chutných jídel. Atmosféru doplňuje oheň v krbu a živá jazzová muzika. Mezi nejznámější hotely patří Sunnyside na břehu jezera nebo River Ranch, který byl strategicky vystavěn přímo u vjezdu do údolí směrem k lyžařskému areálu.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko