Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Squaw Valley

(1890 – 2760 m. n. m.)
Nad severní částí jezera Lake Tahoe se nachází mnoho významných lyžařských areálů. Jedním z nich je také Squaw Valley ležící nedaleko města Tahoe City a sousedící s lyžařským areálem Alpine Meadows. Oproti svému sousedovi je však výrazně větší a také honosnější. Squaw Valley je totiž nejslavnějším a nejnavštěvovanějším ski resortem v této oblasti. V roce 1960 hostilo zimní olympiádu a konaly se zde jednotlivé alpské disciplíny. Areál je vyhledáván především milovníky extrémního lyžování, na které zde čekají strmé svahy a spousta možností pro freeride. Ve Squaw Valley si však vhodný terén najdou úplně všichni, od začátečníků, přes mírně pokročilé až po profesionály. Dostatečná nadmořská výška se stará o mohutné zásoby sněhu, průměrně zde napadne 11 metrů sněhových srážek ročně. Už se však také stalo, že Squaw Valley zasypala 19 metrová pokrývka sněhu. I přesto se jednou za rok používají sněhová děla, kterých je zde přes 500, aby se uspíšilo otevření areálu.

Během několika let se z malé olympijské vesničky stalo moderní městečko alpského stylu. Neustále jsou zde stavěny nové a nové hotely, apartmány, restaurace, bary a většinou předražené obchody s nejrůznějším zbožím. Hotely stojí přímo pod sjezdovkami a návštěvníci tak k nim mohou dojet na lyžích. Například luxusní hotelový komplex Squaw Creek pro hosty vybudoval trojsedačku, která vede od dveří hotelu až k lanovkám. Celkově je ve Squaw Valley lyžařům k dispozici přes 1600 hektarů terénů, které jsou ve vysokých polohách holé a v nižších zase řídce porostlé. Lyžaře na svazích přepravuje 33 vleků a lanovek s přepravní kapacitou 50 tisíc osob za hodinu. Squaw Valley se pyšní jedním z nejdůkladnějších a nejlépe řešených dopravních systémů v Americe. Díky tomu se u lanovek ani v těch nejvytíženějších dnech netvoří žádné fronty. Na pěti kopcích je rozeseto 100 sjezdových tratí, které je někdy problém vůbec najít. Nejsou značeny ani pojmenovány a nachází se někde v rozlehlé otevřené pláni zasypané hlubokým prašanem. Proto si zde můžete lyžovat, kde se vám zamane. Protože ve Squaw Valley nemohou podle náročnosti klasifikovat sjezdovky, rozhodli se alespoň označit vleky a lanovky. Můžete se tak přepravovat na zelené, modré či černé lanovce. Svah pod nimi svou náročností většinou odpovídá dané barvě. Nejnáročnější tratě jsou situovány na vrcholcích Squaw Peak, KT-22, Snow King a Granite Chief. Nejvyšší převýšení dosahuje 868 metrů. Mírnější široké zelené a modré svahy najdete na hoře Emigrant. Jsou ideální pro začátečníky, kteří se zde mohou trénovat a okusit vysokohorské lyžování s překrásnými výhledy do okolní krajiny, na vrcholky Sierry Nevady a modrou hladinu jezera Lake Tahoe. Snowboardisté si mohou užívat ve dvou ozvučených snowparcích s U-rampami i Superpipe a vlastní lanovkou. V provozu je i noční snowboarding. V údolí je pro milovníky běžeckého lyžování připraveno 20 km značených a upravovaných tratí. Jednodenní skipas vyjde dospělou osobu na $59, týdenní pak na $290.

Zajímavostí a velkým lákadlem Squaw Valley je komplex High Camp ležící ve výšce 2500 metrů nad mořem. Byla v něm vystavěna řada restaurací, barů a také spousta atraktivit pro zábavu. Vyzkoušet zde můžete bungee jumping, snowtubing, tenisovou halu nebo kluziště. K relaxaci a odpočinku slouží termální bazén s vířivkami, jež je v ceně skipasu a poskytuje krásný výhled na jezero Lake Tahoe. Součástí areálu je půjčovna lyžařského a snowboardového vybavení, servis a úschovna, lyžařská škola a školka, šatny, sprchy i dostatek toalet. Za zábavou se vydejte do údolí, kde jsou desítky sportbarů, diskoték, restaurací s živou hudbou a také kasin. Mezi nejnavštěvovanější podniky patří Red Dog Bar & Grill, Bar One nebo Plaza Bar.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko