Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kirkwood

(2400 – 3000 m. n. m.)
V kalifornském pohoří Sierra Nevada se rozkládá jeden z největších místních lyžařských resortů jménem Kirkwood. Lyžařský areál se nachází na svazích mohutného horského masívu na začátku údolí a pod ním leží krásná alpská vesnička. Ta byla v posledních letech nově zrekonstruovaná a rozšířena.  Vystavěny byly zejména moderní a luxusní chaty, k nimž je možné se dostat s lyžemi na nohou. Najdete zde rovněž četné obchody a restaurace s venkovními zahrádkami.

Kirkwood má díky dostateční nadmořské výšce vždy dobrou zásobu kvalitního a hlubokého prašanu. Resort se může pochlubit nejvyšší průměrnou roční sněhovou nadílkou ze všech amerických oblastí – neuvěřitelných 13 metrů. K lyžování zde slouží 2300 akrů terénu, z čehož asi 900 hektarů lze považovat za velmi strmý terén.  Lyžovat lze prakticky všude, a proto se nikde neuvádí ani přesný počet sjezdovek. Zdejším širokým tratím se zde říká „fat boys“. Nevznikají zde tak žádné tlačenice a většinou vám nikdo nekřižuje cestu. Každý lyžař si zde v pohodě rýsuje vlastní obloučky a nechává spoustu nedotčené pokrývky pro další. Ve spodní zalesněné části areálu převažují modré sjezdovky, oproti tomu horní otevřené a holé svahy jsou plné náročných černých tratí. Právě za nimi se vydávají hlavně snowboardisté a milovníci freeridu. Při sjezdu můžete narazit i na skalnaté pasáže, kde je nutné umět také pár skoků s adrenalinovým nádechem. Lyžaře na svazích přepravuje 14 velkokapacitních lanovek. Přestože jsou zde tak ideální podmínky pro zimní radovánky, působí celý areál nezvykle vylidněně. Při některých sjezdech se může dokonce stát, že nepotkáte ani živáčka. V Kirkwoodu proto čekejte pohodové a uvolněné lyžování na parádních terénech. Kirkwood má společný skipas se sousedními středisky Sierra at Tahoe a Heavenly a platí ještě v dalších oblastech kole jezera Tahoe.

Pro běžkaře začínají u vesnice, nedaleko ubytovacích zařízení a sjezdovek, dokonale upravované a značené tratě. Celkově je zde pro ně připraveno 80 km běžeckých tratí, které každý den přejíždí rolby. Můžete si pronajmout sněžný skútr, se kterým je však možno jezdit jen daleko od běžeckých stop. Pokud vás lyžování omrzí, vyzkoušejte zábavný snowtubing, jízdu na saních tažených koňmi, zarybařte si na umělých zaledněných jezerech nebo si vyjděte na výlet na sněžnicích. Součástí střediska je i půjčovna lyžařského a snowboardového vybavení, ski servis, hlídání a úschovna vybavení, lyžařské školy a školky. Rovněž nabídka aprés-ski aktivit je mimořádně bohatá a značně převyšuje poptávku. Odpočinek nabízí bazén, sauna či lázně. O vaše hladové žaludky se postará řada restaurací a barů nabízejících velmi chutné pokrmy.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko