Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kentucky

Na východě USA se rozkládá federální stát Kentucky, který sousedí s Illinois, Indianou, Ohiem, Tennessee, Missouri, Východní Virginií a Virginií. Kentucky se 1. ledna roku 1792 stalo 15. státem Unie.

Na západě je krajina protkána řekami Mississippi a Ohio, kolem kterých se rozkládají rozlehlé úrodné nížiny.  Na východě se zase zvedají zalesněné vrcholky, které jsou předhůřím Apalačského pohoří. Nejvyšší horu vysokou 1 263 m najdete v  Black Mountain. Státem Kentucky protékají velké řeky Ohio, Mississippi, Cumberland, Kentucky a Green River. Nachází se zde také velká jezera, jako Lake Cumberland, Kentucky Lake a Lake Barkley.

Na rozloze 104 749 km² žije kolem 4 milionů obyvatel. Většinu obyvatelstva tvoří běloši, zbytek jsou indiáni a černoši. Převážná část obyvatel je křesťanského vyznání, převažují protestanti a velké zastoupení mají také římští katolíci. Lidí bez vyznání je v zemi kolem 12%.

Kentucky je převážně zemědělský stát, ve velkém se zde věnují pěstování tabáku, kukuřice, sóji, ovoce, ale chová se i skot a prasata. Významný je také průmysl, hlavně tedy těžební (uhlí, ropa), strojírenský, chemický a potravinářský.

Hlavním městem Kentucky je Frankfort s necelými 30 tisíci obyvatel. Dalšími velkými městy jsou Louisville, Lexington-Fayette, Owensboro, Covington, Hopkinsville, Henderson, Richmond a Jeffersontown.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

VÁNOCE A SILVESTR V ALPÁCH

Zažíjte Vánoce nebo Silvestr na horách. Francie, Savojské Alpy - 8-denní SKIPASS, ubytování v rezidenci u sjezdovky, doprava - vše od 7 700 Kč za osobu. 

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko