Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Sacramento

Sacramento je od 1. ledna roku 1855 hlavním městem státu Kalifornie a se svým půl milionem obyvatel je také sedmým největším městem v zemi. Je sídlem stejnojmenného okresu a zároveň také kulturním a ekonomickým centrem metropolitní oblasti rozkládající se v pěti okresech. Sídlí zde státní úřady, včetně slavného kalifornského guvernéra, kterým se stal někdejší slavný herec Arnold Schwarzenegger.

Sacramento bylo založeno v roce 1839 švýcarským přistěhovalcem Johnem Sutterem. Městečko bylo tedy osídleno Švýcary a později začalo prosperovat jako obchodní centrum. Jeho hlavní předností byla výhodná poloha v zemědělsky bohaté oblasti. Také dnes se v okolí města pěstuje obilí, rýže, ovoce i zelenina.

Největšího rozkvětu město dosáhlo během kalifornské zlaté horečky „Californian Golden Rush“, která zde propukla v roce 1848. O pár let se Sacramento stalo hlavním městem Kalifornie. K nejzajímavějším místům patří zrekonstruovaná stará čtvrť Old Sacramento, která je součástí dnešní metropole. Pořádají se zde slavnosti, při jejichž příležitosti se dlážděné a asfaltové ulice posypou pískem a tím se celá čtvrť vrátí zpět v čase až do 19. století.

Městem protéká řeka Sacramento, jejíž břehy jsou vyhledávanou rekreační a odpočinkovou zónou pro místní obyvatele. Přes řeku se klene impozantní most Tower Bridge, který je také velkým turistickým lákadlem, stejně tak jako budova Kapitolu. Ve městě se nachází univerzita Sacramento State University.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko