Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Port Chicago Naval Magazine NM

V blízkosti města Concord ve státě Kalifornie se nachází Concordská námořní zbrojní základna jejíž součástí je i národní památník Port Chicago Naval Magazine. Ten hrál rozhodující roli během 2. světové války a byl značnou výhodou v dobách bojů v Pacifiku.

Dnes památník připomíná zničení přístavu Port Chicago, který byl během války hlavním námořním skladištěm. Mohutná exploze, která 17. července roku 1944 otřásla přístavem, připravila o život mnoho amerických vojáků. Den, kdy k tomuto neštěstí došlo, se významně zapsal do dějin Spojených států amerických. Je považován za jednu z největších tragédií, při které Amerika utrpěla jedny z největších ztrát na životech. Během chvilky zde zahynulo 320 mužů.

Tehdy bylo vyhozeno do povětří mnoho lodí převážejících značné množství munice. Lodě s těmito zásobami a jednotkami vojáků čekaly na pobřeží Pacifiku, až bude jejich náklad umístěn do skladů. Během výbuchu zahynul každý, kdo se nacházel ve vzdálenosti 300 metrů od lodí. Šlo o námořníky, pěchotu, námořní armádní stráž, pobřežní stráž, obchodní loďstvo a civilisté pracující v oblasti. Přes 200 obětí tvořili mladí Afroameričané, kteří se chtěli stát námořníky.  Výbuch a jeho následky vedly k největší námořní vzpouře a přiměl Americkou armádu izolovat se od následující války.

28. října roku 1992 bylo toto místo vyhlášeno národním památníkem a je spravováno organizací National Park Service. Památník je otevřen pro veřejnost a je možné si v něm rezervovat prohlídky s průvodcem.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko