Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Port Chicago Naval Magazine NM

V blízkosti města Concord ve státě Kalifornie se nachází Concordská námořní zbrojní základna jejíž součástí je i národní památník Port Chicago Naval Magazine. Ten hrál rozhodující roli během 2. světové války a byl značnou výhodou v dobách bojů v Pacifiku.

Dnes památník připomíná zničení přístavu Port Chicago, který byl během války hlavním námořním skladištěm. Mohutná exploze, která 17. července roku 1944 otřásla přístavem, připravila o život mnoho amerických vojáků. Den, kdy k tomuto neštěstí došlo, se významně zapsal do dějin Spojených států amerických. Je považován za jednu z největších tragédií, při které Amerika utrpěla jedny z největších ztrát na životech. Během chvilky zde zahynulo 320 mužů.

Tehdy bylo vyhozeno do povětří mnoho lodí převážejících značné množství munice. Lodě s těmito zásobami a jednotkami vojáků čekaly na pobřeží Pacifiku, až bude jejich náklad umístěn do skladů. Během výbuchu zahynul každý, kdo se nacházel ve vzdálenosti 300 metrů od lodí. Šlo o námořníky, pěchotu, námořní armádní stráž, pobřežní stráž, obchodní loďstvo a civilisté pracující v oblasti. Přes 200 obětí tvořili mladí Afroameričané, kteří se chtěli stát námořníky.  Výbuch a jeho následky vedly k největší námořní vzpouře a přiměl Americkou armádu izolovat se od následující války.

28. října roku 1992 bylo toto místo vyhlášeno národním památníkem a je spravováno organizací National Park Service. Památník je otevřen pro veřejnost a je možné si v něm rezervovat prohlídky s průvodcem.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko