Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kansas

V samotném srdci Ameriky se rozkládá federální stát Kansas, který ze severu hraničí se státem Nebraska, na jihu se státem Oklahoma, na východě se státem Missouri a na západě státem Colorado. Stejně daleko je to odtud k Atlantskému i Tichému oceánu. Název země je odvozen od indiánského slova „kansa“, což znamená „Lidé jižního větru“.

V roce 1803 bylo území Kansasu odkoupeno od Francie, stejně tak jako Louisiana. Roku 1821 se pak Kansas stal součástí státu Missouri, teprve roku 1854 se od Missouri oddělil a vytvořily se 2 samostatné státy Kansas a Nebraska.  Mnoho lidí, kteří tudy projížděli, si nakonec Kansas vybrali za svůj domov a usadili se zde. Hlavním lákadlem byla totiž zdejší úrodná půda, která zaručovala dostatek potravy. Dne 29. ledna 1861 se stal Kansas 35. státem Unie. Kansas se následně stal prvním státem, kde byla zavedena prohibice a tím pádem zakázána konzumace jakéhokoliv alkoholu.

Kansas je převážně rovinatou zemí, pouze na západě se zvedá pohoří s nejvyšší horou měřící 1231 metrů nad mořem. Státem protékají velké řeky, jako je třeba Kansas River, Republican River, Smoky Hill River, Arkansas River a Missouri. Najdete zde také krásná jezera Turtle Creek Reservoir, Cheney Reservoir nebo Waconda Lake.

Díky úrodné půdě se zde daří zemědělství, hlavně pěstování pšenice, sóji, obilnin a kukuřice. Významný je také chov prasat a dobytka. Důležitým odvětvím ekonomiky se stal rovněž letecký, chemický a potravinářský průmysl. Mezi hlavní průmyslové produkty patří dopravní a zemědělská zařízení, zpracování potravin, chemické produkty, stroje, těžba ropy a jiných surovin, textilní výroba.

Od roku 1864 je hlavním městem Kansasu Topeka, rozkládající se na březích řeky Kansas v okrese Shawnee Country. Dalšími většími městy jsou Wichita, Kansas City, Overland Park, Lawrence nebo Olathe.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

VÁNOCE A SILVESTR V ALPÁCH

Zažíjte Vánoce nebo Silvestr na horách. Francie, Savojské Alpy - 8-denní SKIPASS, ubytování v rezidenci u sjezdovky, doprava - vše od 7 700 Kč za osobu. 

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko