Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

San Francisco Maritime NHP

Národní historický park San Francisco Maritime se rozkládá na okraji San Francisca v Kalifornii. Vidět zde můžete historické lodě, ponorku, ze které je uděláno muzeum, kvalitně vybavenou knihovnu a mnoho dalších zajímavých exponátů. Od roku 1951 se místo jmenovalo San Francisco Maritime Museum, ale v roce 1978, kdy se zapsalo pod organizaci National Park Service, bylo přejmenováno do dnešní podoby.

Pravděpodobně prvním námořním exponátem, který uvidí každý návštěvník San Francisca po příjezdu do přístavu je ponorka USS Pampanito. Tato dieselová ponorka byla vyrobena v loděnicích Portsmouth Naval Shipyard a na vodu prvně spuštěna 12. 7. 1943. Za dobu svého působení v Pacifiku do roku 1945 má na kontě 6 lodí a 73 zachráněných trosečníků. Od roku 1975 slouží jako památník v San Franciscu a je přístupná pro veřejnost každý den od 9 do 20 hodin. Loď je pro návštěvníky zajímavá také tím, že účinkovala v komedii „Periskop nahorů, periskop dolů“. Návštěvníci se mohou po lodi procházet bez průvodce.

Další přitažlivou atrakcí v parku je nákladní loď třídy Liberty „Jeremiah O´Brien“, která je i dnes schopná plavby a má původní konfiguraci. Je také přístupná veřejnosti a každoročně pořádá několik slavnostních plaveb. Například v roce 1997 se loď vydala na dlouhou cestu Panamským průplavem do Atlantiku a dále ke břehům Anglie a Francie. Její posádku tehdy tvořili staří „mořští vlci“, jejichž věk byl v průměru kolem 70 let. Tyto lodě byly dlouhé 134,57 m, široké 17,34 m, a s ponorem 8,46 m měly nosnost 10 684 tun nákladu. Dosahovaly rychlosti 11 až 11,5 uzlů. Loď je pro veřejnost otevřená každý den do 16 hodin.

Snad nejpůsobivějším a nejstarším exponátem muzea je trojstěžník Balclutha. Jde o obchodní loď, která byla postavena v roce 1886 ve Skotsku a nikdy nesloužila k vojenským účelům. Pravidelně se plavila mezi Evropou a San Franciscem s nákladem uhlí a nejrůznějších dalších výrobků. Sanfranciské námořní muzeum loď zakoupilo v roce 1954 za 250 tisíc dolarů. Následně byla zrekonstruována a vystavena pro veřejnost. V roce 1985 pak byla vyhlášena národní historickou památkou.

Kromě již jmenovaných lodí je součástí muzea také kolesový parník Eureka, kolesový parní remorkér Eppleton Hall či parní remorkér Hercules a budovy muzea. Vstupné do muzea činí 5 dolarů, za tuto cenu se mohou návštěvníci po areálu pohybovat zcela volně a prohlédnout si o co mají zájem. Povoleno je také fotografování. Otevřeno je denně od 9:30 do 17:30.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko