Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Idaho

Na severozápadě USA se rozkládá federativní stát Idaho, který na severu hraničí s Kanadou, na jihu se státy Nevada a Utah, na východě s Montanou a Wyomingem a na západě pak s Washingtonem a Oregonem.  Převážnou část území státu zabírají Skalisté hory, kde panuje drsné kontinentální podnebí. Velkou část pokrývají také hluboká zalesněná údolí, zasněžená horská pásma a strmé kaňony. V krajině narazíte také na žulové hory, jezera, vodopády, rokliny a úrodné farmy. Mezi navštěvované turistické zajímavosti státu Idaho patří bezesporu jedinečný Yellowstonský národní park. Je nejstarším národním parkem na světě, byl vyhlášen již v roce 1872. Park získal své jméno po řece Yellowstone, která jím protéká. Asi 80% parku pokrývají lesy, zbytek tvoří louky a vodní plochy. Zajímavý je především díky svým horkým pramenům, gejzírům, bublajícím bahnitým jámám, kaňonům, vodopádům a erodovaným lávovým proudům. V parku se nachází asi 100 vodopádů a mnoho horkých vulkanických gejzírů.  Nejznámějším gejzírem je Old Faithful, který v pravidelných intervalech tryská do výšky 36 metrů. Také zde žije mnoho druhů divoké zvěře, jako například bizoni, jeleni wapiti, losi, kojoti, bobři nebo medvědi grizzly.

Dalšími významnými lokalitami jsou národní parky Farragut a Pekelný kaňon (Hell´s Canyon), který je se svými 7900 stopami nejhlubším kaňonem v Severní Americe. Svou hloubkou dokonce převyšuje i mnohem slavnější Grand Canyon. Turisty do Idaha přitahují také Shoshonské vodopády, které najdeme na Snake river (Hadí řece) a jsou vyšší než známé Niagarské vodopády. Samotné území Snake River je chráněno a žije zde mnoho vzácných dravců. Dalšími významnými řekami, které protékají územím Idaha, jsou Columbia River nebo Salmon River. V Idahu ale najdete i řadu dalších krásných míst. Například Craters of the Moon National Monument, Nez Percé National Historic Park či Státní historické muzeum v Boise. V jižním Idahu se nachází národní rekreační oblast Sawtooth. Hlavním městem státu je Boise.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

VÁNOCE A SILVESTR V ALPÁCH

Zažíjte Vánoce nebo Silvestr na horách. Francie, Savojské Alpy - 8-denní SKIPASS, ubytování v rezidenci u sjezdovky, doprava - vše od 7 700 Kč za osobu. 

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko