Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Channel Islands NP

Nedaleko pobřeží Kalifornie ve Spojených státech amerických se ve vodách Tichého oceánu rozkládají ostrůvky Channel Islands. Jde o pět ostrůvků  - Anacapa, Santa Cruz, Santa Rosa, San Miguel a Santa Barbara.  V roce 1980 se celá tato oblast stala národním parkem Channel Islands s rozlohou 1010 km čtverečních.

Park ochraňuje zdejší jedinečnou a nedotčenou přírodu, která se stala domovem pro velké množství volně žijících živočichů. Žije zde více než 2000 živočišných a rostlinných druhů a okolní vody rovněž oplývají životem. Své útočiště zde mají například tuleni, lvouni, skunci, ostrovní lišky, četní ještěři, pelikáni a celá řada mořských ptáků. V oblasti ostrovů je možné také pozorovat vzácné modré velryby chrlící vodu.

Do národního parku na ostrovy se dostanete krátkým lodním výletem z pobřežního města Ventura v jižní Kalifornii. Na cestu se můžete vypravit také v kajaku. Ostrovy jsou velkým lákadlem pro milovníky přírody, ale také pro pěší turisty. Nabízí totiž četné turistické trasy nejrůznějších délek a náročností, proto si zde na své přijde opravdu každý. Na okraji ostrovů se nacházejí zátoky, které jsou vhodné pro rekreační i profesionální potápění.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko