Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Maine

Maine leží na severovýchodě USA u hranic s Kanadou a je tak nejseverněji položeným státem USA.  Tento federální stát sousedí s Kanadskými provinciemi Québec a Nový Brunšvik a s americkým státem New Hampshire. Na jihu jsou břehy státu Maine omývány Atlantským oceánem.

Maine se rozkládá na území o rozloze 86 542 km² a žije zde kolem 1,3 milionu obyvatel. Téměř 97% obyvatelstva tvoří běloši, zbývající 3% jsou rozdělena mezi černochy, asiaty a indiány. Přibližně 82% obyvatel je křesťanského vyznání, převažují protestanti a římští katolíci. Bez vyznání je kolem 17 % obyvatelstva.

Prvními evropskými návštěvníky Maine byli pravděpodobně již v 10. století grónští Vikingové. Již od 16. století bylo Maine předmětem sporů mezi Francií a Anglií. První osadníci se navíc setkali s výrazným odporem původních indiánských kmenů Penobskot a Passamaquoddy.  Území se nakonec v roce 1763 podařilo vybojovat Britům, ale celá oblast až do války v roce 1812 spadala pod stát Massachusetts. Několik let na to se ale Maine stalo svobodným státem díky zákonu Missouri Compromise.

Krajina Maine je převážně lesnatá s členitým skalnatým pobřežím. Najdeme zde nedotčenou přírodu, která se stala útočištěm mnoha druhů živočichů, jako je třeba mývalí kočka, která se postupně rozšířila do celého světa. Mezi zajímavé lokality patří třeba hora Mount Katahdin vysoká 1606 metrů nad mořem nebo jezero Moosehead. Protékají tudy významné řeky Androscoggin River, Kennebec River, Penobscot River a St. John River. Tyto přírodní atraktivity výrazně přispívají k rozvoji cestovního ruchu, který se tak stal důležitým odvětvím ekonomiky.

Kamenitá půda není vhodná pro obdělávání, a tudíž se zde příliš nedaří zemědělství. Hlavní plodinou, která se zde pěstuje, jsou brambory.  Od 19. století se v Maine začal rozvíjet průmysl. Země poskytovala bohaté zásoby dřeva, kamene a ryb jako základ pro rozvoj průmyslu. Maine ani v rámci Nové Anglie není hospodářsky příliš významným státem. Hlavním městem se stala Augusta, mnohem větší je však město Portland.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

VÁNOCE A SILVESTR V ALPÁCH

Zažíjte Vánoce nebo Silvestr na horách. Francie, Savojské Alpy - 8-denní SKIPASS, ubytování v rezidenci u sjezdovky, doprava - vše od 7 700 Kč za osobu. 

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko